Džiaugsmingų ir prasmingų švenčių!

2015-11-13 / Jeanne Winters

Prasidėjus šių metų šventiniam sezonui, pasvarstykite, kaip apjungti naujas tradicijas ir laiką, skirtą asmeniniams apmąstymams. Norėčiau pasiūlyti 12 idėjų, kaip praturtinti šį šventinį laikotarpį.

1. Mąstykime apie dėkingumą.

Įsigykite arba patys pasigaminkite gražų albumą ir surašykite į jį šiais metais patirtus palaiminimus. Galite tai daryti asmeniškai arba paversti tai visos šeimos tradicija. Jei nuspręsite į tai įtraukti visą šeimą, te kiekvienas šeimos narys trumpai įrašo, kaip jis buvo palaimintas, ir perskaito kitų įrašus. Šis albumas tikrai taps brangiu atminimu. Pildyti albumą galite pabaigti ir po švenčių.

2. Dalinkitės džiaugsmu su kitais.

Skelbkite Kalėdų žinią kiekvienam, kas apsilankys jūsų namuose. Sukarpykite auksinio ar sidabrinio audinio gabalą ar popieriaus lapą kvadratėliais, įdėkite į juos po kelis saldainius ir ant gražaus popieriaus lapelio užrašytą šventinę Rašto eilutę (tai gali būti: Iz 9, 6; Lk 2, 11; Mt 1, 21 ar pan.) Perriškite paketėlius žvilgančiu kaspinu. Krepšelį su šiais suvenyrais, skirtais visiems pas jus užsukusiems ar kaimynams bei jų vaikams, laikykite prie durų.

3. Sekite lempučių orientyrus.

Man niekada nenusibosta gėrėtis gražiai papuoštais namais, spindinčiais spalvingomis Kalėdų švieselėmis. Lėčiau važiuojančių automobilių eilė man „kužda", jog aš ne vienintelė gėriuosi jų žibėjimu!

Šiais metais, kai apžiūrinėsite kaimynystėje spindinčius namus, išsirinkite vieną papuoštą namą ir vieną be jokių dekoracijų, ir pasimelskite už tuose namuose gyvenančius žmones. Melskitės už juos kasdien iki pat Kalėdų.

4. Pasirūpinkite kitais.

Suteikite truputėlį Kalėdų džiaugsmo ir keletą dovanėlių padovanokite panašioms į jūsų šeimą, bet vargstančioms šeimoms. Sakydama „panaši šeima" turiu omenyje šeimą, kurios struktūra panaši į jūsų šeimos (nevedęs/netekėjusi; susituokę, bet neturi vaikų; vieniša motina, auginanti du vaikus, ir pan.). Galite paskambinti į bažnyčios raštinę ar į socialinę tarnybą ir paprašyti informacijos, kad galėtumėte užmegzti kontaktus ir sužinoti jų poreikius.

5. Padarykite kai ką kitaip...

Užuot keitęsi dovanomis su savo draugais ar bendradarbiais, sukvieskite juos ir surenkite dovanų, skirtų vaikų dienos centrui ar nėščiųjų priežiūros centrui, pakavimo vakarą. Pirmiausiai susisiekite su tų įstaigų vadovais ir pasiteiraukite apie specifinius poreikius bei kiekius. Tada sudarykite reikalingų dalykų sąrašą ir paprašykite savo draugų pažymėti, kas kuo pasirūpins. Kai daiktus surinksite, gražiai supakuokite dovanas į kartonines dėžutes ar nebrangias pintinėles. Prieš eidami dalinti dovanų, visi drauge išgerkite arbatos, pasivaišinkite šventiniais skanėstais, pasimelskite.

6. Tavo dovana.

Dažnai dovanos, kurias perkame Kalėdų ar Naujųjų metų švenčių progomis, greitai pamirštamos. Tad kodėl nepabandžius padaryti ką nors, kas labiau įsimintų? Pamąstykite, kaip galėtumėte nustebinti ar pradžiuginti savo sutuoktinį, draugą ar tėvus, ir kas padarytų ilgalaikę, teigiamą įtaką jūsų santykiams. Gal jūsų sutuoktinis įvertintų, jei pakviestumėte jį į pasimatymą? Gal jūsų tėvai trokšta ilgiau ir giliau su jumis pabendrauti? Nebijokite paklausti - tai nebūtinai turi būti siurprizas.

7. Išsikepkite meduolių.

Pamėginkite iš meduolių pastatyti bažnyčią. Galite dirbti asmeniškai, su draugais ar šeimos nariais. Įsipilkite obuolių sulčių, įsijunkite kalėdinę muziką ir pradėkite darbuotis.

Kiekvienais metais galite išsirinkti vis kitą šalį ir pagaminti tos šalies žinomiausios katedros ar kaimo bažnytėlės miniatiūrinę kopiją. Idėjų galite pasisemti iš kelionių knygų. Visą gruodžio mėnesį melskitės už tą pasirinktą tautą.

8. Su gimtadieniu, Jėzau!

Prisimindami Jėzaus gimtadienį ir pagerbdami Jį, paruoškite Jėzui simbolinę dovaną. Atiduokite Jam savo gyvenimo sritį, kurioje trokštate pokyčių (emocijų, veiklos ar santykių sritį), ir papuoškite dėžutę, kuri tai simbolizuotų. Darykite tai asmeniškai ar kartu su visa šeima. Sukurkite šeimos dovaną. Kiekvienais metais galite dekoruoti nebaigtą medinę dėžutę, po to kaip tikrą dovaną perriškite ją šilkiniu kaspinu.

9. Patarnaukite tarnaujantiems.

Gruodis yra ypatingai užimtas mėnuo bažnyčios tarnautojams. Dėl šventinių programų dažnai jiems tenka dirbti viršvalandžius. Gal galite palaiminti vieną ar kelias tarnautojų šeimas, pavyzdžiui, paruošdami jiems pietus? Taip jūs tikrai palengvinsite jų naštą.

10. Paprasti malonumai.

Paskirkite vieną vakarą mėgavimuisi paprastais džiaugsmais. Prisispraginkite kukurūzų ir šiltai bei patogiai įsitaisykite paskaityti sentimentalių kalėdinių istorijų. Jei turite vaikų, galite surengti žaidimų vakarą ir picos valgymą. Pasivaikščiokite apsnigtu mišku, pakeliui palikdami sniego angelus, ar įsisukę į antklodę išeikite į lauką ir suraskite ryškiausiai Rytuose žibančią žvaigždę. Kad ir ką darytumėte, atidėkite į šalį visus rūpesčius ir mąstykite apie Kristaus gimimą.

11. Garbės svečias.

Serviruodami Kalėdų stalą palikite garbės vietą Jėzui - taip dar geriau suvoksite, kad Jis yra kartu su mumis.

12. Atleidimo vakaras.

Metų pabaiga yra puikus metas skirti laiko nuoširdiems apmąstymams. Pamąstykite ir atleiskite visiems, kas jums šiais metais kenkė, ant ko jūs vis dar jaučiate įsižeidęs ar dėl ko jus kamuoja kartėlis. Pradėkite naujus metus laisva, sustiprinta ir atgaivinta širdimi!

Iš žrn. „Today’s Christian Woman" 

vertė Lina Tamonytė

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found