KONTEMPLIATYYVIOJI TERAPIJA

2017-01-04

Žmonių gyvenimuose būna tarpsniai, kuomet paaštrėja egzistenciniai gyvenimo prasmės klausimai. Būna laikas, kai pasimetame ir pradedame ieškoti savęs. Tačiau būna ir taip, kai savyje ieškome Dievo. Kas galėtų padėti keliauti nematomu  transcendentiniu keliu?

Neretai vidinių ieškojimų ir kompromisų kelyje reikalingas palydėtojas – sielovadininkas ar dvasios vadovas, kuris galėtų eiti tam tikrą gyvenimo atkarpą drauge.  Jis padeda suprasti savo gyvenimo laikus, pastebėti sieloje vykstančius reiškinius, atpažinti iracionalų mąstymą bei atskleisti turimą vidinį potencialą bei savo dovanas.

Kontempliacijos meno kviečiame mokytis maldos grupėje. Kontempliaciją galima apibūdinti kaip atidų, ramų, ilgą įsižūrėjimą  į  tam tikrus įsivaizduojamus ar realius objektus. Įsižiūrime tam, kad galėtume juos giliau pažinti, suvokti esmę.Tai yra dvasinis susitelkimas prie vieno dalyko. Kontempliacija yra rinktinis ir visų šventųjų sielų maistas. Kontempliatyviajam buvimui naudojame mindfulness technikas bei tylos maldą. 

Vieną iš ryškiausių kontempliacinių pavyzdžių randame Šv.Augustino Išpažinimuose: "Nesiblaškyk mano siela, ir neleisk apkursti savo širdies ausiai nuo savo tuštybės skambesio. Klausykis ir tu: pats žodis šaukia, kad grįžtum ten, kur yra nedrumsčiamos ramybės vieta, kur nepaliekama meilė, jeigu ji pati nepalieka. Štai vieni dalykai išnyksta, kad jų vietose atsirastų kiti ir kad iš visų šitų dalių susidarytų pasaulio visuma. „Ar aš kur nors išeinu?“, sako Dievo Žodis. Ten pastatyk savo būstą, ten patikėk visa, ką turi, mano siela, nuvarginta galų gale apgavystėmis. Tiesai atiduok ką turi iš tiesos, ir nieko nepražudysi, ir sužydės visa, kas stavyje buvo nuvytę, ir bus išgydyti visi tavo negalavimai, ir bus sustiprinta visa, kas tavyje yra silpna, bus atnaujinta ir pritvirtinta prie tavęs ir nepaliks tavęs, kur beitų, bet stovės su tavimi ir išliks prie tvirto ir visada išliekančio Dievo“, (Išpažinimai)

Kontempliatyvaus buvimo įgūdžiai yra būtini streso mažinimo programoje. Išbandykite tai:) 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found