STRESO ĮVEIKOS PROGRAMA
2019-04-30
Sveikatinimo mankšta pagal Nirvana.fitness programą
Tai mankšta, skirta
1) sveikam judėjimui
2) poilsio ir miego režimo atstatymui
3) hormonų subalansavimui
4) imuninės sistemos atstatymui
5) sąnarių, kaulų, raumenų tonuso palaikymui
6) širdies darbo gerinimui
7) skausmo mažinimui
8) svorio kontrolei
Dėmesio sustelkimas į kvėpavimą (Breathwork)
Nirvana.fitness treniruotės – tai kvėpavimo mankšta. Naudojame PLB tecniką su prailgintu iškvėpimu ir klasikinius kvėpavimo intervalus – 4/4; 4/8; 4/12 judesiu pratęsiant iškvėpimą.
Kad nereiktų galvoti apie kvėpavimą, kviekvienas įkvėpimas ir iškvėpimas garso takelyje pažymėtas gongo dužiu. Skambesys išlaiko dėmesį, sutelktą į kvėpavimą. Kvėpuojant svarbu ne „daryti kvėpavimą“, o leisti sau kvėpuoti, kitais žodžiais atsiduoti kvėpavimui, neverčiant savęs ir nedarant sau jokios prievartos.
Choreografija (Conditioning/ stretching – yoga & Pilates flow)
Pratimų krūvis parenkams pagal bendrą grupės gebėjimą, jį nuolatos didinant pagal kūno poreikį. Grupės skirstomos lygiais: pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Besimokant naujų choreografinių sekų formuojasi nauji neuronų ryšiai smegenyse, kas gerina atmintį, gebėjimą koncentruoti dėmesį. Kūnui mankštinantis be įtampos, pradedame jausti malonumą,o tuo pačiu išsiskiria endorfinai, kurie balansuoja hormonų sistemą. Nekalbant apie cheminius pokyčius organizme, pati mankšta ir choreografijų sekos yra viena šios programos dovanų Tau! Tai tarsi šokis sportuojant.
Detoksikacija treniruotės metu. Body/ Mind detox- detoxification.
Detoksikacija prasideda kai atiduodame savo emocijas kvėpavimui. Svarbus į jausmą suteltas dėmesys mankštos metu. Taip gebame įsisamoninti savo jausmus ir atiduoti juos erdvei su iškvėpimu. (Daugiau Toksinai, toksiškas maistas, toksiški santykiai.)
Poilsis tarp pratimų (TethaWaves)
Svarbu ilsėtis mankštos metu, todėl po kiekvieno pratimo skiriame laiko atsiduoti garso vibracijoms ir taip pailsime iš naujo susitelkdamos į savo kūną. Ši pauzė suteikia progą pailsėti ir tari „perkrauti“ savo protą, kad su naujomis jėgomis tęstume toliau. Pauzės metu girdėsite binauralinius ritmus. Tai yra garso dažnis, kurį sukuria smegenys iš dviejų skirtingų dažnių (išmatuotus hercuose), iš kurių vienas siunčiamas į kairę ausą, o kita – į dešinę ausį. Išgirdę du tonus (dažnius) tuo pačiu metu, smegenys įgauna matematinį skirtumą tarp šių dviejų tonų. Iš esmės smegenys gamina trečią dažnį, kuris yra girdimas kaip ritminis pulsavimas. Tokiu būdu pajuntame maximalią relaxaciją tarp pratimų ir po visos mankštos.
Delta : 1 ~ 4 Hz – Gilus miegas, regeneruojantis poveikis, kūno sąmonės praradimas.
Theta : 4 ~ 8 Hz – svajonių būsena, gilus meditacija, intuityvus supratimas, REM miegas
Alfa : 8 ~ 14 Hz – atsibudus, atsipalaidavę ir susitelkę į vidinį pasaulį.
Beta : 14 ~ 40 Hz – Aukštos energijos, mokymosi, problemų sprendimo ir didelio našumo.
Gama : 40 Hz + aukštesnė psichinė veikla, skrydžio kova, baimė.
Mindfulness meditacija (Antistress)
Dėmesingo įsisąmoninimo meditacija vyksta visos mankštos metu. Būname su tuo kas su manimi vyksta, kokie jausmai man kyla, kaip aš reaguoju? Į treniruotę atsinešu viską su savimi ir jokiu būdu nekeičiu emocijų. Mes įsisąmoningame kas vyksta čia ir dabar. Nuolatinis reflektavimas pauzių metu. Prieš ir po treniruotės.
Visos mankštos metu praktikuojama “čia ir dabar” būsena. Nuolatinis susitelkimas į kvėpavimą ir judėjimą. Tai BUVIMO, o ne DARYMO treniruotė. Sportuojame būndamos savimi, o ne gręžiant kūną kaip citriną. Šios treniruotės tai Taveo asmenybės ugdymas tampant brandžia moterimi. Tai – mankšta, skirta ne tik kūno grožiui, bet visam bendros sveikatos ugdymui.
Kviečiu į treniruotes: http://nirvana.fitness/instructor/NidaMatiukiene