ŠEIMOS SANTYKIŲ TERAPINĖ GRUPĖ

2019-04-30

ŠEIMOS SANTYKIŲ TERAPINĖ GRUPĖ

Užaštrėję valstybės su šeimos institutu konfliktai apsunkino ne vienos šeimos gyvenimą.  Gaunu laiškus iš kolegų, ieškančių saugių ir nepalaikančių VTAT politikos psichologų.  Individualios konsultacijos yra brangios, tačiau neretai šeimų problemos būna universalios.  Vienas iš efektyvių pagalbos šeimai variantų yra terapinė grupė. Paslauga yra žymiai pigesnė nei individualios konsultacijos. Tačiau  šios specializacijos specialistų yra labai nedaug ir pakliūti į grupę tikrai sunku.

Iš anksto informuoju, kad planuoju burti tokią grupę Vilniuje. Ieškantys pagalbos gali tiesiog registruotis į laukiančiųjų eilę https://goo.gl/FvtbUb. Pasidalinkite prašau su tais tėvais, kuriems reikalinga pagalba tiek tarpasmeninių santykių klausimais, tiek vaikų ugdymo klausimais.  

Apie ką grupė?

Anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus atsiduria aklavietėje. Pasiteisinimas, -  „visos ligos nuo nervų“, -  negalioja. Svarbu suprasti, -  „iš kur tie nervai“? O „nervai“ neretai slepiasi tarpasmeniniuose santykiuose: šeimoje, darbe, draugystėse. Gyvename vien su teiginiais be išeities: „nežinau ko griebtis, jau viską išbandžiau“, „mano vaikai visiškai nevaldomi“, „pavargstu nuolat jo laukti“, „ji mane dusina savo laukimu ir kontrole“, „nebegaliu pakelti tokios atmosferos  namuose“, „nebeturiu jėgų“, “ ji nuolat mane kaltina“, „jis ir vėl prie TV“ , „nebeturiu jėgų tęsti santykių“ – pažįstamos mintys?

Tai yra kasdieninis pakentėjimas, kitaip sakant tai kančia, kuri niekur veda į aklavietę, kančia kuri neturi prasmės.  Ji ėda Tave iš vidaus. O KAIP GYVENTI be kančios?

Mokytis gyventi kitaip, Būtent šioje  grupėje praktikuosime laivę būti savimi. Grupė yra apie perdėtą globą ir neatsakingumą, apie vaikus ir jų reikalingumo šeimai jausmą, apie poroje dingusią aistrą, apie santykius, kurie svyruoja nuo artumo iki susvetimėjimo, nuo empatiškumo iki nesupratimo, nuo švelnumo iki agresijos, nuo pažeidžiamumo iki uždarumo.  Apie tai kur mes pametame save ir kur atrandame, apie likimą ir pasirinkimą, vis dar turimus resursus ir jų apribojimus.

Kaip dirba grupė?

Grupės dalyviai atranda savo ir kitų stereotipinius elgesio modelius tarpasmeninių sąveikų pagalba „čia ir dabar“. Gyvoje ir ne visada lengvoje diskusijoje mokomės kurti santykius su kitais, su priešinga lytimi, su savimi ir pasauliu. Naujus santykius kitaip, santykius čia ir dabar.  Juk pačias sunkiausias traumas patiriame artimuose santykiuose (su tėvais, su vyrais, su žmonomis ir pan.) Ten, artimuose santykiuose su žmonėmis  jas reikia ir gydyti. Čia į pagalbą ateina grupė ir jos santykiai. Pats grupės procesas  padeda surasti savyje naujų resursų ir jėgų mokytis gyventi iš naujo.

Dėka intensyvių grupinių sąveikų  formuojasi įprastas gyvenimiškas “mikro modelis”. Rezultate “čia ir dabar” išgyvenama daugybė asmeninių atradimų ir situacijų, santykių su dalyviais, kurios reiškiasi gyvenime įprastais elgesio modeliais, sunkumais ir problemomis. Būtent tai suteikia galimybę tiesiog “čia ir dabar” tyrinėti savo reakcijas, analizuoti santykį,  surasti  klaidas ir savo atsakomybę. Grupės procesai padeda pamatyti savo indėlį kančioje, kuri neturi prasmės ir santykiuose, kurie klostosi ne taip kaip noriu.  Saugioje aplinkoje galiu išbandyti save naują, kitokį, nepažintą sau.

Kam skirta?

Grupė skirta tėvams auginantiems paauglius ar sunkius vaikus, nuolat besivaidijančioms sutuoktinių poroms, dvasingumo beieškantiems, trokštantiems daugiau aistros santykiuose, vienišiems žmonėms su didžiule gyvenime atsakomybe, sugyventiniams, kurie neapsisprendžia ar gyvenimas pakeliui ir kiekvienam, kuris tiesiog NORI laimingai GYVENTI.

Grupė padės suvokti kur pametame savo laisvę, įsipareigodami kitam. Jei nepatinka tokie santykiai, - kokių santykių aš trokštu? Kur baigiasi mano laisvė ar visgi ji neturi ribų?  

Atsisakymas kalbėtis priveda prie savižudybės, kuomet asmuo lieka vienas su savo kančia. Kaip galima to išvengti? Nuovargis nuo konfliktų, nesusipratimų, baimės, vienišumo ir nerimo, beprasmiškumo santykiuose veda į neteisingus sprendimus.   Juk geriausi santykiai - tai santykiai,  kuriuose esu laisvas ir galiu būti savimi. Kaip to pasiekti?

Čia didelę pagalbą suteikia tavo paties veidrodis – grupės dalyvių grįžtamasis ryšys.

Į grupę kviečiami  tie, kurie siekia daugiau harmonijos santykiuose, tačiau santykiai užstringa elgesio stereotipuose.  Grupėje tyrinėsime kaip uždarumas griauna santykius, o atvirumas statydina. Į grupę kviečiami tie, kurie nori pakeisti savo buvimo būdą su kitu artimame santykyje ir nori gyventi pilnavertį gyvenimą.

Kaip patekti?

Grupėje gali dalyvauti ne daugiau nei 12 žmonių. Atranka į grupę vyks rugsėjo mėnesį. Būtinas asmeninis susitikimas. Registruotis atrankai: BŪTINA užpildyti registracijos formą.

 Kur?

Grupės darbo vieta tikslinama užsiregistravusių patogumui.

 Kada?

Grupinis darbas vyks nuo  rugsėjo iki gruodžio mėn. 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found