Pūstatauris

1901-12-13 / Vilija Ivanovienė

Pūstatauriai darželiuose žydi birželio-rugpjūčio mėn. apie 40 dienų. Jie gerai jaučiasi tiek saulėtoje vietoje, tiek pusiau pavėsyje. Mėgsta purią, derlingą, drėgną žemę. Prastai auga labai lengvose ir sausose dirvose. Vasarą juos reikia nuolat gausiai laistyti ir tręšti, tuomet greitai auga ir šakojasi. Silpnos šakelės pririšamos, o rudenį stiebai išpjaunami. Labai didelius kerus galima išgenėti. Žiemą rekomenduojama šaknis storai uždengti eglišakėmis.
Dauginama kero dalimis pavasarį arba vėlų rudenį, vasaros pradžioje - auginiais, pavasarį ir prieš žiemą - sėklomis, taip pat atžalomis, bet jų būna nedaug. Gražiausiai atrodo 2-3 metais po pasodinimo, žydi keletą metų nepersodinti. Paskui keras padalinamas ir sodinamas naujoje vietoje.
Pūstatauriai ypač vertinami, nes žydi antroje vasaros pusėje. Tinka sudėtiniams gėlynams, baseinų pakrantėms papuošti, o žiedynus galima skinti. Svarbu nenupjauti stiebų labai arti žemės, nes paskui prastai žiemoja. Pūstatauriai dera su augalais pūkuotais sidabriniais lapais, taip pat įvairiomis varpinėmis žolėmis ir žemaūgiais daugiamečiais augalais - lanksvomis, snapučiais, flioksais.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found