Slyvos

Renkantis slyvas savo sodui, reikia pasidomėti, kuo viena veislė skiriasi nuo kitos. Pirmiausia būtina sužinoti, koks jų atsparumas šalčiams. Slyvos, kaip ir kriaušės bei trešnės, mažiau ištvermingos žiemą nei obelys. Mažiau atsparių veislių medeliai iššąla jau esant -25 °C temperatūrai. Be to, slyvos žydi anksti, pavasarinėms šalnoms nepraėjus, todėl dažnai nušąla žiedai ir neužsimezga vaisiai. Vegetacijos metu slyvoms reikia daug šilumos. Šaltomis ir drėgnomis vasaromis vaisiai paprastai būna ne tokie saldūs, jų skonis dažnai pasikeičia į neigiamą pusę. Slyvos geriausiai auga drėgnoje, bet laidžioje ir derlingoje dirvoje, šiltoje vietoje. Jos, skirtingai nei kiti vaismedžiai (pavyzdžiui, kriaušės ir trešnes), lengviau pakenčia aukščiau esančius gruntinius vandenis. Lengva dirva su žemai esančiu gruntiniu vandeniu slyvoms nelabai tinka. Tokioje vietoje jos auga silpnai ir subrandina smulkius, nelabai skanius vaisius.

Slyvų auginimo ypatumai labai priklauso nuo to, į kokius poskiepius jos įskiepytos. Dažniausiai slyvos skiepijamos į Vangenheimo vengrinę ir kaukazinės slyvos poskiepius. Vidutiniškai derlingoje ir derlingoje dirvoje patartina auginti slyvas, įskiepytas į Vangenheimo vengrinės poskiepius. Vaismedžiai išaugins nedideles lajas ir kompaktišką šaknų sistemą, anksti pradės derėti, kiekvienais metais išaugins gausų derlių. Kai sausa vasara ar iškrenta negausūs krituliai, juos reikėtų papildomai palaistyti, kitaip subręs mažesni vaisiai. Nelabai derlingoje dirvoje patartina sodinti medelius, įskiepytus į kaukazinės slyvos poskiepius. Jų šaknų sistema stipri. Vaismedžiai giliau įsišaknija, todėl greičiau auga ir išaugina didesnes lajas, nors dera šiek tiek vėliau nei veislės su Vangenheimo vengrinės poskiepiais. Kai kurios veislės, įskiepytos į kaukazinės slyvos poskiepius, dera menkiau nei įskiepytos į Vangenheimo vengrinės poskiepius.
Augintojams labai svarbu žinoti apie veislių atsparumą ligoms. Slyvos prisitaikiusios prie švelnesnio klimato nei mūsiškis, todėl dauguma neatsparios ligoms, kurios blogina vaisių kokybę, trumpina vaismedžių amžių. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti, kaip slyvos apsidulkina. Vertingiausios yra savidulkės veislės.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found