Ar čia gipsas?

1901-12-13 / Margarita Fainberg

Mūsų namuose pažemintos lubos. Tokį sprendimą teko priimti todėl, jog norėjome šiuolaikinio lubų apšvietimo. Remontuojant butą, mūsų darbuotojui kilo idėja – koridoriuje, tarp aprašytos raudonosios sienos ir lubų, palikti plyšį, į kurį būtų galima įmontuoti dienos šviesos apšvietimą. Šitaip išryškėja sienos spalva ir tekstūra.
Tačiau tai dar ne viskas. Šaunusis darbuotojas, bevartydamas interjero dizaino žurnalą, sumanė išryškinti ne tik sieną, bet ir gipso ornamentą. Mums ši mintis be galo patiko.
Kadangi gipsas gana brangus, o jau ką bekalbėt apie profesionalo darbą (juk gražiai išlankstyti tokią detalę galėtų tik puikus meistras), nutarėme ieškoti gipsui pakaitalo. Ir... radome 
Pavyko surasti ant lubų klijuojamus papuošimus iš putplasčio. Užsakėme reikalingą detalės ilgį ir po gero mėnesio jau turėjome savo „gipsinį“ grožį.
Daugelis iki šiol mano, jog tai yra gipsas. Tiesiog ši detalė pakabinta aukštai ir jokių trūkumų nesimato. Kad tai yra tiesiog putplastis, išduoda detalės svoris. Bet juk niekas neplėš ir nesvers.
Šios detalės gėlytės nupurkštos aerozoliniais dažais, sidabrine spalva. Nuo chemijos jos šiek tiek iširo. Manau reikėtų naudoti silpnesnius dažus. Tačiau šiuo atveju tai tarsi detalės pasendinimas.
Šio įdomaus karnizo kraštas yra nuplėštas, nukirstas. Man tai pasirodė nelabai tvarkinga, bet dabar pripratau ir įžvelgiu tame savotiško žavesio.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found