Buities patarimai

1901-12-13

1. Sunkiai rakinasi spynos? Tereikia vidun įberti smulkinto grafito. Jokių aliejų ar alyvų – riebalai sujungia dulkes, ir nuo to spynos užanka. O išvalyti neįsivaizduoju kaip reiktų. :) Suspaustu oru?
2. Jei pas jus mėgsta užsukti skruzdėlytės, toje vietoje, kur jos išlenda, pabarstykite cinamono. Namai pakvips, bet vabalėlių – nė kvapo. :)
3. O muses ir uodus atbaidys baziliko kvapas. Auginkite vazone ant palangės – ir šviežių prieskonių turėsite, ir jokių uodų kambariuose. :)
4. Jei esate lauke, natūralios priemonės, atbaidančios uodus, yra etilo spiritas (na taip, paprastas alkoholis) – patikrinkite atviras kūno vietas ir leiskite nudžiūti; arba levandų aliejus – užteks po lašelį ant riešų ir kaklo.
5. Erkes atbaido vanilės kvapas – jos ekstraktą maišykite per pusę su vandeniu ir pašlakstykite drabužius.
6. Jei namuose krebžda pelytė, prireiks mėtų ekstrakto – užlašinkite ten, kur nenorėtumėt, kad ji užsikabarotų... Aš mieliau dėčiau kokius spąstus ar kitokias priemones naudočiau, kad išvis jos atsikratyčiau.
7. Nupirkus naują drabužį, kurį žadate nešioti kasdien ir ilgai (paltas, švarkas), užlašinkite po lašelį skaidraus nagų lako toje vietoje, kur prisiūtos sagos (išvirkščioje pusėje, be abejo) – nereikės po kiek laiko persiūti sagų, jos neištrūks.
8. Baltus odinius batus, prieš padengdami baltu batų tepalu, ištrinkite žalia perpjauta bulve arba etilo spiritu – tepalas laikysis ilgiau.
9. O druskos dėmes nuo batų ir kelnių išimsite vandens ir acto mišiniu.
10. Džiovinti ir švieži prieskoniai yra puikus dalykas, tačiau pirmieji greitai išsikvepia, o antrųjų ne visada rasi nusipirkti, arba reikia auginti. Be abejo, jie patiekaluose laisvai gali būti pakeičiami vieni kitais, tačiau ar žinojote, kad jei jau darkote receptą, tai reiktų daryti santykiu 3 su 1, t.y. šviežių prieskonių turi būti dedama tris kartus daugiau nei džiovintų, ir atvirkščiai. Pasistengsiu atsiminti. :)
11. Kiaušinius, pasirodo, reikia laikyti šaldytuve storgaliais į viršų. Gal žinojot, bet man tai naujiena. :) Tuomet trynys išsilaiko centre, kiaušiniai ilgiau būna geri, o verdant trynys irgi išlieka pačiame centre. Čia turbūt ypatingiems pedantams patarimas, kurie negali valgyti virto kiaušinio, jei trynys nėra centre. :)
12. Spintelėse, kuriose laikote miltų, kruopų, cukraus ir kitokias panašias atsargas, ypač jei laikote jų daug (nors aš asmeniškai nesuprantu žmonių, kurie taip daro – juk ne deficito metai, ir karu lygtai nekvepia...), padėkite ir kelis lauro lapelius – jų kvapas atbaidys vabalėlius, kurie mėgsta tokiose atsargose apsigyventi... Brrr. Dar viena priežastis geriau visai nekaupti jų, o prireikus tiesiog nubėgti į parduotuvę.
13. Kai negaliu atsukti stiklainio dangtelio, veikiu trijų žingsnių seka: bandau atsukti uždėjusi medžiaginę šluostę, bet nevisos medžiagos tinka, dauguma nepadeda, ir vis tiek rankos slysta; po to bandau įleisti oro stiklainio vidun užkišdama kokį smailesnį įrankį už dangtelio krašto; ir galiausiai nutaisau liūdną miną ir nešu stiklainį vyrui. :) O pasirodo, reikia tik užsidėti gumines pirštines, ir užteks vieno žingsnio. :)
14. Papuošalų dėžutėje kartu su visomis grožybėmis laikykite kreidos gabalėlį – jis sutraukia drėgmę, ir papuošalai netamsėja.
15. Nors aš naudoju „Kurmį“, vamzdžius, pasirodo, galima atkimšti ir nenaudojant chemijos. Tereikia pirma supilti vamzdin ketvirtį stiklinės sodos, o po to – tiek pat acto. Kai burbuliavimas liausis, kliūstelėkite ten pat kelis litrus verdančio vandens.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found