Keletas priežasčių atostogoms

2015-06-17

Pailsėti ir atsipalaiduoti

Atostogos nėra panacėja nuo visko, kas tave alina, tačiau daugelis žmonių pajunta palengvėjimą nuo fizinio ir protinio streso. Viename tyrime skaičiau, kad atostogos šalina nuovargį, virškinimo problemas, nemigą ir atgrasumą seksualiniams santykiams. Beje, galvos skausmas taip pat sumažėja nuo dvidešimt vieno iki trijų prcentų.

Žinoma, pirmosios keletą dienų dažniausiai yra chaotiškos, kol nusistovi dienotvarkė ir pagaliau ateina ilgai lauktas atsipalaidavimas. Svarbu suprasti, kad iki trečios ar net ketvirtos dienos neturėtume tikėtis visiško atsiskyrimo nuo darbų rutinos, kuri vis sukasi galvoje ir pilno atsidavimo naujiems potyriams, kuriuos pasiūlo atostogų galimybės. Turėti laisvo laiko, keliauti, tyrinėti, žaisti ir ilsėtis yra mūsų prigimtinė teisė. Nieko neveikti ir tiesiog būti savyje yra esminė mūsų savaiminio atsinaujinimo sąlyga.

Pabūti su šeima

Kodėl nepaėmus atostogų ir neišvažiavus pas giminaičius ar draugus suteikiant vaikams galimybę geriau pažinti, pavyzdžiui, ... save? Kai abu sutuoktiniai dirba ne namuose, o giminaičiai išsibarstę po visą šalį, atostogos kartais tampa vienintele galimybe šeimai praleisti daugiau nei keletą valandų drauge. Dalindamiesi patyrimais ir nuotykiais, net jeigu jie sunkūs, suformuokite vertingų prisiminimų kolekciją, kuri sujungia žmones drauge ir skatina vienybės jausmą.

Sutikti naujų draugų

Nesvarbu kur keliaujate – ar po egzotines šalis ar į kitą kiemą už namo kampo, atostogos gali tapti puikia proga susitikti su įvairia patirtimi ir požiūriais. Praleistas laikas su nauju nepažįstamu žmogumi gali praturtinti supratimą apie gyvenimą, atgaivinant tavo paties vertybes, bruožus ir įsitikinimus.  O kartais atsitiktiniai atostogų susitikimai atveria duris į ilgalaikes draugystes.

Patirti nuotykius

Aštrių pojūčių mėgėjai naršo po pasaulį ieškodami naujų iššūkių: lipa į kalnus, rastais plaukia šėlstančiomis upėmis, braunasi į neprieinamus kaimus. Tokie nuotykiai atneša netikėtą ir nepakartojamą skonį įgrisusiam kasdieniniam gyvenimo būdui. Prisitaikant prie iššūkių ir tikrinant save naujoje aplinkoje galima patirti atgaivą ir kilstelėti savivertę.

Atrasti save

Kai kuriems atostogos gali būti daugiau asmeniniai ir vidiniai nuotykiai. Nemažai savęs ieškotojų nori būti vieni, išspręsti vidinius konfliktus ar paprasčiausiai pabūti su savimi. Nuošalumas nėra prabangus, tačiau periodiškai būtinas.

Tiesiog pasilepinti

Tikriausiai pats įtikinamiausias būdas atostogoms yra palepinti save. Dauguma žmonių dirba sunkiai ir gyvena kukliai. Mes visi norime ragauti savo darbo vaisius ir pasipuikuoti galimybe pagyventi kitaip. O kas, jeigu leistume sau įgyvendinti svajones šiandien: patirti patarnavimus ir pasijusti svarbiu? Kai kuriems tai reiškia svajonių atostogas prabangiame kurorte, kur kiekviena užgaida gali būti patenkinta. Kitiems tai gali reikšti apsipirkimo puotas Florencijoje, Paryžiuje ar Hon Konge arba senienų ieškojimą sendaikčių turgavietėse.

Patirti laisvę

Atostogų esmė yra laisvė daryti tai, ką nori, kada nori ir kur nori. Kai tiek daug laiko yra struktūros, disciplinos ir kontrolės gniaužtuose, atostogų galimybė pasiūlo laisvę išpildyti norus ir fantazijas. Atostogų momentu esame laisvi nuo laiko spaudimo ir atrandame mažiau kontroliuojamo laiko džiaugsmą.

Skaitydami šias priežastis atostogoms, galime labiau suprasti, ko šiuo metu mums labiausiai reikia, ir pasirinkti svarbiausia. Galbūt jums reikia nuotykių, rizikos ar bangų mūšos kvapo. Arba gydytojas gali patarti nuvykti į ramias atpalaiduojančias tropines šalis.

Kur bevyktumėte, kai grįšite, iš anksto planuokite lėtą adaptaciją prie įprasto darbo ritmo. Leiskite sau vieną – dvi dienas priprasti prie savo namų, susitikti su draugais, pasidalinti įspūdžiais. Lengvas perėjimas leidžia susigulėti informacijai ir sustiprinti prisiminimus. Prisiminę ankstesnes atostogas, jų nusivylimus ir sėkmes, lengviau suprasite savo poreikius ir geriau suplanuosite kitas atostogas.

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found