Piratų

2015-08-09 / Vilija Ivanovienė

Amžius: 4-7 metai.  

Pakvietimai: apdegintas popieriukas su lobio paieškos žemėlapiu, iškirptas laivas, pirato kepurė su nupiešta kaukole, vėliavėlė su nupiešta kaukole, iškirpta žuvytė ir t.t.

Dekoracijos: Didelė piratų vėliava (gali būti ir popierinė, užklijuota ant šluotos ar pagalio.
Iš fotelių, kėdžių ir kitų nesunkių baldų galima sukonstruoti laivą ar ką nors į jį panašaus, įmontuoti vėliavą, iš paklodžių padaryti burę (tvirtinti prie lempos ir vėliavos koto).
Galima padaryti juodų vėliavyčių girliandą.
Juoda arba mėlyna staltiesė, ant jos kartu su vaikais galima prikarpyti mažų žuvyčių, jūros žvaigždžių, primėtyti spalvotų saldainiukų (jūros akmenukų).

Reikmenys: piratiška skarelė, raištis, uždengiantis vieną akį, piratiška kepurė, dryžuoti baltinukai, priklijuoti ar nupiešti ūsai, dideli auskarai (klipsai), popierinė papūga.

Žaidimai:
„Nuskandink priešą“
Paprašykite svečių, kad padėtų jums pasidaryti patrankos sviedinių. Juos atstos suglamžytos laikraščio skiautės, sutvirtintos lipnia juosta. Svečius padalykite į dvi komandas, atstovaujančias dviejų laivų įguloms. Jas susodinkite ant dviejų didelių antklodžių, o viename jų gale virve arba lanku pavaizduokite taikinius. Kiekvienam žaidėjui duokite po du sviedinius, kuriais vienas po kito turi bandyti pataikyti į priešo taikinį. Laimi ta komanda, kuri daugiausia kartų kliudo taikinį.

„Sudužęs laivas“
Šiam žaidimui reikia daug vietos, todėl ypač patogu žaisti lauke. Padėkite įvairių daiktų, kuriuos vaikai galėtų paliesti rankomis arba ant jų užšokti, pavyzdžiui, kilimėlių, suolų, kėdžių. Žaidėjai laisvai vaikštinėja, kol jūs sušunkate „sudužęs laivas – suolas (kėdės, kilimas ar dar kas nors)“. Visi turi bėgti prie paminėto daikto, kad jį paliestų arba ant jo atsistotų, o atbėgęs paskutinis iškrenta iš žaidimo. Nugalėtojas vadovauja kitam žaidimo etapui.

„Balionų mūšis“
Padalykite vaikus į jūreivius ir piratus. Prie kiekvieno žaidėjo kulkšnies pririškite po balioną ir duokite kiekvienam po susuktą laikraštį, atstojantį ginklą. Kiekvienos komandos nariai turi stengtis susprogdinti priešininkų balionus.

„Nasrai“
Išsirinkite svečią, kuris bus ryklys. Jis turi „plaukioti“ netoli savo namų – ant grindų patiesto kilimėlio arba antklodės. Kitus žaidėjus padalykite į dvi komandas – tai bus žuvys, „plaukiojančios“ netoli savo namų, esančių į abi puses nuo ryklio. Drąsindami vaikus „plaukioti“ po kambarį, pasakokite jiems apie tai, kaip vieną ramią dieną žuvys sau plaukiojo jūroje. Kai pasakodami sušunkate „Nasrai!“, ryklys sugauna žuvelę, nespėjusią pasislėpti savo namuose. Sugauta žuvis tampa rykliu ir puola gaudyti kitų žuvų, kol galiausiai lieka tik viena nepagauta žuvis.

„Brastos akmenys“
Pridėliokite ant grindų pasagos formos kartono gabalėlių. Šalia jų padėkite keletą didelių kartoninių krokodilų. Kiekvienas vaikas turi šokinėti nuo vieno akmens ant kito. Iš žaidimo iškrinta kiekvienas, kuris netyčia atsistoja ant grindų arba kartoninio krokodilo.

„Lobių ieškotojai“
Namuose arba kieme paslėpkite keletą ledinukų ant pagaliukų arba kitokį „lobį“. Jo turėtų užtekti visiems vaikams po lygiai. Ant suglamžytos popieriaus skiautės pavaizduokite lobio koordinates, kurias piratai turi pirmiausia išsiaiškinti, jeigu nori rasti lobį.

Scenarijus: Lobio ieškojimas.
1. Žaidėjai pasiskirsto į dvi komandas. Kiekviena komanda gauna kortelę su pirmąja mįsle. Pavyzdžiui, „Eina eina, bet niekur nenueina. Kas?“ (Laikrodis) Atsakymas rodo, kur ieškoti kitos kortelės. Šiuo atveju – už laikrodžio.
2. Kiekvienoje kortelėje nurodyta užduotis, kurią reikia atlikti – rasti keistus daiktus (peruką, beisbolo lazdą, violetinę puskojinę, keturlapį dobilą, raudoną skruzdėlę arba dešimt daiktų, kurių pavadinimai prasideda raide „z“); neįprastai persirengti (piratu, mumija ar kaliause); iškepti omletą, užrišti kaklaraištį. Kas įvykdo užduotį, gauna kitą kortelę ir gali ieškoti toliau.
3. Paskutinėje kortelėje nubraižytas planas, kur paslėptas lobis. To, kuris bus pirmas, laukia netikėtas prizas.

Dovanėlės svečiams: Tinklelį sukarpykite stačiakampio formos atraižomis ir suriškite kontrastingos spalvos virvele arba rafijos raišteliu. Į vidų pridėkite šokoladinių žuvyčių, kriauklių bei monetų. Gal kur rasite pirkti piratų, kaukolių ar, sakykim, trintukų su sukryžiuotais kaulais. Mergaitėms galima padaryti ar nupirkti
„brangenybių“ (auskariukų, žiedelių, karolių), kurias ras piratų lobyje.

Maistas: Tortas – pirato galva arba lobių skrynia. Kepti žuvų piršteliai (žuvyčių formos). Iškeptą pyragą galima išpjaustyti žuvies forma. Sumuštiniai – laiveliai (į duonos gabalėlį su dešra įsmeigti dantų krapštuką ir ant jo perverti agurko gabalėlį. Sūrūs krekeriai – žuvytės. Į sidabrinį ar auksinį popierių įvynioti saldainiai.

Kita veikla: Suorganizuokite rengimosi varžybas: dalyviai turėtų kuo greičiau užsidėti piratų skrybėles, apsiauti guminiais auliniais batais ir ant peties pasisodinti papūgą.
Iš juodo popieriaus išsikirpkite ir prisitvirtinkite „piratišką“ dantį.

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found