Vaivorykštės

2015-07-07 / Alina Markevičienė

Mergaitės vardas Dominyka, 6 metai.  

Pakvietimai: Dominyka pati piešė vaivorykštes ant pakvietimų ir bandė užrašyti.

Gimtadienio aprašymas

Laukėme svečių (vaikučių), apsirengusių kuria nors vaivorykštės spalva. Dominyka pasirinko geltoną. Šventės scenarijaus pagrindą sudarė Nojaus laivo istorija. Tikriausiai girdėjote šią biblinę istoriją apie didįjį tvaną, kai Dievas liepė Nojui statyti laivą, pasiimti po porą visų gyvūnų ir t.t.
Kai susirinko svečiai, skaitėme šią istoriją iš Biblijos ir bandėme tapti jos veikėjais. Kambariuose buvo išslapstyti žvėreliai (pliušiniai žaisliukai). Dalyviai statė laivą iš dėžių ir paklodžių, papuošė piešiniais ant dėžių, darė langus. Susiradę po porą gyvūnų lipo į laivą, turėjo prasidėti potvynis. Aptemdėm kambarį, įjungėm vandens čiurlenimą ar lietų primenančią muziką. Ant kaklo vaikams užkabinome įvairiomis spalvomis žybsinčias lemputes-žvėrelius. Dominyka su draugėmis tupėjo laive ir tyliai šnekučiavosi, kažką įsivaizdavo. Po to mergaitės išleido popierinį balandį ir laukė, kada šis sugrįš su kokiu nors ženklu iš sausumos. Kai šis nutūpė su alyvos šakele, pagaminta iš saldainių, mergytės linksmai čiauškėdamos ir kramtydamos saldainius lipo iš laivo ir pamatė vaivorykštę (dekoraciją ant sienos). Tuomet išmokome tokį eilėraštuką:

Dievo vaivorykštė danguje,
Aukštai, aukštai debesyse.
Kai ją matau, ji primena man tyliai,
Kad Dievas rūpinasi ir myli.

Visos draugės su Dominyka sugulė ant grindų, fotografavom vaivorykštės spalvom apsirengusius svečius. Po to tie, kas norėjo, galėjo ką nors nulipdyti iš modelino gimtadienio tema. Žinoma, buvo ir vaišės, tortas su fejerverkais sugrįžimo į žemę proga, kaip padėka Dievui už rūpestį ir meilę.

Žaidimai, užduotys:

1. Lipdyti gyvūnėlius.

2. Ieškoti išslapstytų gyvūnų.

3. Fantazuoti laive.


Gimtadienio dekoracijos: Ant melsvos medžiagos iš spalvotų juostelių pridaigstyta vaivorykštė, iš popieriaus išlankstyti balandžiai, dėžės laivo statybai.

Maistas: Įvairiaspalvis želė tortas, keksiukai spalvotuose kepimo popierėliuose, guminukai-žvėreliai ir viskas, ką tik sugalvojate.

Dovanėlės svečiams: Iš saldainių padarytos gėlytės ant medinių pagaliukų ir kokios nors staigmenos maišeliuose, pakabukai-lemputės ant kaklo.

Įspūdingiausias momentas: Plaukimas laive su įvairiomis spalvomis žybsinčiomis lemputėmis tamsoje, kai vaikai gali įsijausti, svajoti grojant vandenį primenančiai muzikai ir laukti pasirodant žemės.

 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found