Princesių

2015-07-07 / Vilija Ivanovienė

Šį gimtadienį šventėme kai mergaitei suėjo treji metukai. Kadangi ją labai žavėjo princesės, ji mėgo gražiai puoštis, klausyti pasakų apie princeses, o ypač apie princesę Snieguolę, surengėme jai „Snieguolės ir septynių nykštukų“ gimtadienį. Septyni nykštukai dėl to, kad išėjo taip, jog berniukų svečiuose buvo daugiau nei mergaičių.

Pirmiausia papuošėme kambarį įvairiais blizgučiais, rožiniais balionais, pasidarėme saldžiųjų brangenybių dėžutę (tai buvo įvairiausi saldainiai-apyrankės ar laikrodukai, guminukai, primenantys brangias sages, žirniukai, simbolizuojantys perlus ir t.t.). Mergaitėms, o taip pat ir mažesniems berniukams buvo paruoštos ir tikros puošmenos – popierinės karūnos, pačių pasigaminti karoliai, apyrankės.

Susirinkę svečiai galėjo pradėti puoštis ir gražintis. Kiek užvalgę ruošėmės vaidinimui. Jis vadinosi „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Snieguolę vaidino, žinoma, jubilijatė, na o raganą, kadangi norinčių nebuvo – mama. Septyni nykštukai buvo visi likusieji berniukai. Žinoma, kad vaidinimas pavyktų ir jį galėtume pateikti jau didesnei, vaikučių tėvelių auditorijai, reikėtų jį keletą kartų surepetuoti.

Vaidinimas vyko taip: pasakotojas pasakojo pasaką, o vaikai turėjo vaidinti. Neapsėjome nei be juoko, nei be ašarų. Tačiau audringi plojimai atpirko visus nepasisekimus... Na, o kadangi trejų metų vaikui repeticijos ir vaidinimas gana didelis, pažaidę dar pora žaidimų su balionais bei surengę trumpą šokių vakarėlį, iškilmingai paskelbėme, kad princesių gimtadienis baigėsi. Likusias saldžiąsias brangenybes sudėjome svečiams į papuoštus maišelius ir išlydėjome juos namo.

Žinoma, princesių gimtadienyje galima vaidinti ir kitas „princesiškas“ pasakas ir apie Undinėlę (jei tik atsiras toks drąsus berniukas, kuris pasiryš vaidinti princą), ir apie Coliukę, ir apie Princesę gulbę, ir apie Raudonkepurę, ir apie Pelenę. Visada galima rasti ir akcentuoti vis kitokias gerąsias šių princesių savybes ir leisti mergaitei su jomis susitapatinti, jų siekti. O vaidinant „Miegančiąją gražuolę“ galima papasakoti vaikams apie Evangeliją – kaip Jėzus, pamilęs mus, mirusius nuodėmėmis, ateina ir išgelbėja. Tuomet mūsų širdys keliasi iš miego ir mirties karalystės ir tikėdamos Dievu atgyja naujam gyvenimui su Juo.

 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found