Netobula liepa ir Žaibo Makvyno gimtadienis

1901-12-13

Turbūt žinote, ką reiškia S raidė ir terminas "tik suaugusiems". Daugelis susidūrė ir su tokia fraze "Suaugusiems negalima, galima tik vaikams". Visi supranta, kad taip sakoma dėl smagumo- kad vaikai šiame suaugusiųjų pasaulyje pasijustų geriau, nes nėra nieko leistino skaityti, žiūrėti ar žaisti vaikams, kas būtų draudžiama suaugusiesiems. Tas pats pasakytina ir apie tai, ką rašo netobula namų šeimininkė. :) Rašau nuostabioms, puikioms moterims, kurios turi tobulus vyrus, augina namuose mažiausiai tris ar net daugiau vaikų, neveda jų į darželius ir niekada nepalieka auklei. Jos prižiūri gražius, didelius namus, kvepiančius šilta namine duona, žydinčius gėlėmis, apsuptus vaismedžiais ir darželiais, kuriuose auga ekologiškos naminės daržovės. Kokios jos nuostabios- moterys, spėjančios megzti megztinius ir pirštines visai savo šeimai, gražinti savo namus pačių pasiūtomis užuolaidomis ir savo rankomis atnaujintais senoviniais baldais, prižiūrinčios ne tik vaikus, bet dar kelis augintinius triušiukus, šuniukus ir akvariumą su žuvytėmis. Aš labai jas gerbiu ir jomis žaviuosi! Bet labiausiai noriu, kad mano žodžius perskaitytų tos, kurios turi daug laiko vyrui, karjerai, kelionėms ir draugams, bet atiduotų viską, kad be vyro namuose vakarais jas pasitiktų bent vienas neklaužada, dėl kurio būtų verta visko atsisakyti ir užsidaryti namuose. Pirmiausia rašau jums, kurios turite vieną ar kelis mielus vaikučius, tačiau šalia neturite tvirtų pečių, kurie paremtų sunkią valandą ir mielų akių, kurios palaikytų, kai būna ypatingai sunku. Rašau jums, kurių vaikai tėčiu vadina ne jums patį brangiausią kartu gyvenantį vyrą, o tą su kuriuo jums gyventi nepavyko. O gal jūsų vyras savo meilę privalo dovanoti ne tik jums ir jūsų bendriems vaikams..? Ir dar daug neįsivaizduojamų gyvenimo peripetijų patyrusios moterys- pirmiausia rašau jums, nes jūs esate tokios pat nuostabios ir jūsų gyvenimas gali būti nuostabus, nors gal ir netobulas.. O gal esi viena? Sėdi sau ir skaitai šiandien, o rytoj gal tapsi tobula namų šeimininke. Ruoškis! :)

Netobula liepa ir Žaibo Makvyno gimtadienis

Šią liepą į Lietuvą atvažiavo paviešėti draugė, kuri puikiai fotografuoja. Ji žaidžia tokį žaidimą- kiekvieną dieną į socialinio tinklapio albumą, kuris vadinasi "365 dienos" įdeda po vieną naują nuotrauką, kurią padaro tą dieną. Jei yra daugiau vertų tos dienos kadrų, mano draugė juos skelbia albume pavadinimu "Dienos likučiai". Pradėjusi rašyti apie liepą pamačiau, kad man liko daug birželio mėnesio likučių :)

Už kadro liko mano mylimo vyro gimtadienis, kurį beveik pusę savo gyvenimo jis švenčia vis su tais pačiais ankstyvos jaunystės draugais ir, žinoma, gryname ore. Mano vyras yra gamtos žmogus.:) Štai ta nuostabios lietuviškos vasaros pradžia su savo gamta ir liko birželio mėnesio likučiuose. Mūsų namai yra netoli ežerų, todėl nuo birželio mėnesio mažajam žodžių derinys "eiti į lauką" reiškia tą patį, ką reikštų "eiti maudytis". O mano vyresniajam žodžių derinys "eiti maudytis" skamba kaip pasakymas "eisime į mūsų kavinę". Šalia vieno ežero yra kavinė, kurią turiu paminėti, nes ją jau praminėme sava. Žiemą, rudenį ir pavasarį dieną ten nuėję su vaikais dažniausiai būname vieninteliai lankytojai. Meniu žinome mintinai, pažįstame padavėją, kurį sūnus irgi praminė "mūsų padavėju". Vasarą tenka ją dalintis su kitais poilsiautojais, bet privalumas tas, kad tada galima prisėsti lauke, o vaikai gali smagiai žaisti kavinės žaidimų aikštelėje. Man smagu, kad galiu su savo vaikais turėti kažkokias ypatingas tradicijas ir noriu, kad jie tas vasaros maudynes ežere ir "mūsų kavinę" prisimintų visą gyvenimą, kaip mielus kasdienybės palydovus.. Maudynės ežeruose ir vaikų laistymasis vandeniu iš guminės žarnos sode, braškės, žemuogės ir žirniai, stipriai pasikeitęs maisto racionas- gausybė salotų, žalių svogūnų laiškų, pirmieji ridikėliai, krapai ir kitokios žolės- visa tai liko už birželio mėnesio kadro. :) Nuostabi vasaros pradžia!

Šios vasaros liepos mėnesio pradžioje mano mažajam suėjo dveji metai. Jau ruošdamasi vienerių metų gimtadieniui naudojausi informacija, kurią suteikė šeimoms.lt skyrelis apie vaikų gimtadienius. Pati žinau, kad pirmieji gimtadieniai labiau rūpi ne mažajam sukaktuvininkui, o tiems, kas jį myli. Todėl praėjusių metų gimtadienis buvo kuklus- su artimiausiais žmonėmis. Šiais metais nusprendėme praplėsti artimųjų ratą. Vėl kvietėme tuos, kuriems, mūsų nuomone, mažasis yra įdomus- t.y. gimines. Šį kartą suveikė lietuviškų vestuvių su giminėmis principas- jei kvieti ne vien mamą ir tėtį bei senelius, visi likę yra vienodai stipriai artimi! Kaip smagu mamai matyti, kad jos vaikas yra svarbus tokiam dideliam būriui žmonių! Kaip smagu po gimtadienio išpakuoti krūvas nuostabių dovanų, ne todėl, kad esu godi, nepagalvokite! :) Tiesiog taip jau yra, kad išpakuodamas dovanas jauti, kaip šventė tęsiasi.

Taigi, nusprendėme, kad kviesime gimines ir stalą dengsime sode po obelimi, o vaišinsime "tradiciniais lietuviškais patiekalais"- suaugusius kiaulienos šašlykais, vaikus namie keptomis picomis, o desertui visiems- naminis tortas. :) Liko nedidelės smulkmenos- kaip papuošti stalą, kad tikrai jaustųsi vaikiško gimtadienio dvasia, ir kokią veiklą sugalvoti vaikams, kad jie neliktų, kaip tų tarybinių gimtadienių laikais, suaugusiųjų baliaus šešėlyje. Apie tokius pavojus taip pat prisiskaičiau šeimoms.lt vaikiškų gimtadienių skiltyje. :)

Kadangi mažajam dabar vadinamasis mašinyčių laikotarpis, prekybos centre nupirkome porą celofaninių staltiesių su animacinio filmo personažo mašiniuko Žaibo Makvyno atvaizdais, tokias pačias servetėles, vienkartines lėkštutes ir puodelius. Skaitydama apie vaikiškus gimtadienius, susidūriau su daug pagiriamųjų žodžių ar bent paminėjimų apie smeigtukus sumuštiniams. Dar nežinojau, ką su jais veiksiu, bet pasiėmiau keletą rūšių tokių smeigtukų. Ėmiau tokius, kokius radau. Dar dėjome į krepšį, dar krovėme, bet užmetus akį į vežimėlį, man pasidarė nesmagu- tiek jame buvo visokių vienadienių, niekam nereikalingų blizgučių.. Supratau- vaikai yra pati silpniausia grandis prekybininkų reklamomis atakuojamose pirkėjų gretose. Visas šis pasiruošimas vyko dėl vyresniųjų vaikučių, kuriems labai norėjau padaryti įspūdį. Dar pagalvojome apie ekologiją ir iškrovėme iš krepšio, ko galėjome atsisakyti, bet visą mašininę atributiką palikome. Ką padarysi..

Taip ir atrodė mūsų gimtadienio stalas- lauke, po pavėsine, kuri buvo papuošta balionais, užtiestas raudona celofanine staltiese su Žaibo Makvyno atvaizdais ir papuoštas lėkšte mano sugalvoto papuošimo. Ditirambai smeigtukams! Ant medinių smeigtukų su skėtukais suvėriau po kelias žemuoges ir mažas paskutiniąsias liepos mėnesio braškes, o smeigtukus įsmeigiau į varškės sūrio su želės gabaliukais griežinėlius. Mano nuostabai- buvo gražu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. :)

Šventė vyko lauke, todėl vaikams buvo, ką veikti- bėgioti, žemuogiauti ir žirniauti. Turėjome kelias dideles talpas su muilo tirpalu, skirtas pūsti didžiulius muilo burbulus. Mano vyresnysis sūnus pamokė kitus vaikus kepti virš šašlykinės ant atviros ugnies zefyriukus. Buvo karšta diena, bet keletą kartų užėjo šuorai stipraus lietaus. Tai pralinksmino ne tik po pavėsine sulindusius ir glaudžiai susirėmusius pečiais vaikus, bet ir suaugusiuosius. Desertui- du maži fejerverkai ant naminio torto, žvakučių pūtimas, pasipuošusių popierinėmis kepurėlėmis vaikučių choras, kuris atliko mažajam tradicinį kūrinį "Su gimimo diena". :) Aš, kaip mama, atsakingai pareiškiu- antrasis mano sūnaus gimtadienis pavyko, nes vyresniajam broliui ir kitiems vaikams buvo smagu, o juk tai kol kas ir yra svarbiausia!
Liepa viename iš mūsų ežerų maudytis jau nebepatartina, nes ežeriukas mažas ir sunku pasakyti, ko jame pasidaro daugiau- vandens, ar to, ko po savęs palieka besimaudantieji.. Tada jau einame į šiek tiek tolimesnį ežerą. Dar liepą racioną papildo šparaginės pupelės, cukinijos, agurkai, šiltnamio pomidorai. Prasideda ir pasibaigia aviečių derlius, pasilikęs mūsų namuose aštuonių litrų uogienės ir dar kelių litrų šaldytų trintų uogų, kurios rado vietą šaldymo kameroje šalia kelių indelių trintų juodųjų serbentų, pavidalu.. O kiek gero galima pasakyti apie pirmąsias gervuoges! Ir kodėl šaldytos gervuogės nebėra tokios skanios, kaip šviežios..?

Liepa- visos pramogos, šventės, darbai, susitikimai su draugais, žodžiu, visos dienos ir, apskritai, beveik visas gyvenimas vien lauke. :)

Komentarai

Į viršų Į viršų