Sukurti skirtingi

1901-12-13 / H.Dale Burke

Jau daugelį amžių žmonės stebi moterų ir vyrų skirtumus. Kai kurie net sudaro skirtumų sąrašus. Štai vienas jų, kurį greičiausiai sudarė pirmokės mergaitės:

Mergaitės:

  • yra žymiai geresnės nei berniukai;
  • kramto užčiaupta burna;
  • nekrapšto nosies;
  • neskleidžia blogo kvapo;
  • yra protingesnės.

Neatsilikdamas nuo jų vienas nežinomas vyras pateikė savo sąrašą, įrodantį, kodėl yra gerai būti vyru:

  • Penkių dienų atostogoms reikia tik vieno lagamino.
  • Jei kartais kas nors ir pamiršo tave kur nors pakviesti, jis ar ji vis tiek dar yra tavo draugas.
  • Sėdėdamas keleivio vietoje, ramiai mėgaujiesi kelione.
  • Žili plaukai ir raukšlės tik suteikia žavesio.
  • Niekas nesitiki, kad žinosite daugiau nei penkių spalvų pavadinimus.

Mes visi juokiamės iš tokių vyrų ir moterų skirtumų, bet šiuose aprašymuose yra daugiau tiesos, nei norėtume pripažinti. Vyrai ir moterys iš tiesų yra labai skirtingi. Daugelis tų skirtumų mums atrodo nežymūs, tačiau kartais jie sukelia konfliktus, vedančius į varginančius karus ar net skyrybas.

 Tyrinėtojas Dr. Džonas Grėjus pabandė atsakyti į klausimą „Kada jautiesi mylimas?" iš vyrų ir moterų perspektyvos. Jis nurodė dvylika būdų, kaip moterys ir vyrai trokšta būti mylimi. Vyrų ir moterų sąrašai radikaliai skiriasi. Jo išvados skamba stebėtinai panašiai į patarimus, duotus vyrams ir moterims prieš tūkstančius metų. 

Laiške efeziečiams skaitome: Vyrai turi mylėti savo žmonas kaip savo kūnus. Kas myli savo žmoną, myli save patį. Juk niekas niekada nėra nekentęs savo kūno, bet jį maitina ir globoja kaip ir Kristus bažnyčią (Ef 5, 28-29). O kitose to paties skyriaus eilutėse skaitome: Jūs, žmonos, būkite klusnios savo vyrams lyg Viešpačiui <...>.O žmona tegerbia savo vyrą (Ef 5, 22. 33).

Šios eilutės paprasčiausiai sako, kad vyrai jaučiasi mylimi, kai yra gerbiami, o moterys jaučiasi mylimos, kai jomis rūpinasi. Todėl Dievas davė vyrams ir žmonoms du skirtingus įsakymus. Juos vykdant, bus lengviau patenkinti unikalius priešingos lyties emocinius poreikius. Tačiau tarno širdis yra abiejų sąrašų ir pašaukimo tarnauti vienas kitam su meile pagrindas.

Kaip vyras gali pasakyti žmonai „Aš tave myliu"

Norėdamas įgyvendinti sutuoktinio pašaukimą, vyras turi prisiimti tarno-lyderio vaidmenį. Kaip Jėzus prisiima atsakomybę už bažnyčios poreikius, taip ir vyras turi prisiimti atsakomybę už poreikius namuose. Taigi jei namuose yra kažkas ne taip, vyrai, jūs turite pradėti veikti. Kai mes buvome atsiskyrę nuo Dievo, Jėzus parodė iniciatyvą ir atėjo į šį pasaulį. Mums liepta sekti Jo pavyzdžiu.

 Tarnaujantis vyras aukojasi. Skaitydami Laiško efeziečiams 5 skyriaus 25 eilutę, kad Jėzus atidavė save už bažnyčią, suvokiame, kad tikrai patarnauti trokštantis vadovavimas neatskiriamas nuo pasiaukojimo. Vienas autorius taip persako šią Rašto vietą: „Kai tenka pasiaukoti dėl žmonos, Jėzus nori, kad mes, vyrai, visada būtume pirmi pasiruošę nukryžiavimui". Tokia nuostata liudija, kad žmogus vadovauja besirūpindamas, o ne kontroliuodamas.

Vyras gali parodyti meilę savo žmonai rūpindamasis ja. Kartais tai yra verčiama kaip „lepinti" arba „ugdyti". Paulius sako, kad svarbu patenkinti kito žmogaus poreikius, padedant tam žmogui bręsti. Mintis yra štai kokia: jūs juk norite, kad jūsų žmona atsiskleistų. Bažnyčia yra Kristaus nuotaka, o Kristus yra jaunikis. Tad geras sutuoktinis turi patenkinti žmonos poreikius, taip padėdamas jai tapti tuo, kuo Dievas ją nori matyti.    

Tarnaujantis sutuoktinis rūpinasi žmona ir ją brangina.  Žinoma, rutina neišvengiama,- tik taip viskas bus savo vietoje, bet taip pat labai svarbu elgtis taip, kad jūsų veiksmai perduotų jai gyvybiškai svarbią žinią: „Tu esi geriausia iš visų. Tu esi ypatinga!".

Trokštantys branginti savo žmonas vyrai turi prisiminti, kad vyrai ir moterys skirtingai žiūri į seksą ir romantiką. Vyrams tai labiau atskiras, pavienis veiksmas, o moterys mato seksą kaip procesą, kurio negalima skubinti. Ir jis prasideda ne miegamajame, bet šeimos kambaryje; ne prisilietimais, bet kalbant; ne besimylint, bet gaminant vakarienę. Atminkite, kad patarnavimas ir lepinimas žmonoms yra didžiausias afrodiziakas. Tai įrodyta mediciniškai: moterys, kuriomis rūpinasi ir kurias brangina, jaučia mažiau „galvos skausmų".  

Patarnauti nusiteikęs sutuoktinis gerbia. Apaštalo Petro laiške labai aiškiai nusakytos pasekmės, ištinkančios, jei įsakymas bus sulaužytas: jei negerbsite savo žmonos, jūsų maldos nebus tokios efektyvios (1 Pt 3, 7). Tai rimta.

Svarbu yra gerbti kitą žmogų taip, kad parodytum jo kilnumą, garbingumą. 

Geras sutuoktinis supranta. Ką pasakysime dėl įspėjimo, užrašyto 1 Petro laiško 3 skyriuje: gyvenkite su žmonomis supratingai (1 Pt 3, 7)? Norėčiau paaiškinti, kad šioje eilutėje užrašyta frazė „silpnesnis indas" nėra pažeminimas. Šiame kontekste žodis silpnesnis reiškia trapus. Kitaip tariant, Petras sako, kad žmona yra tarsi trapus krištolinis, o ne plastikinis indas.

Mes, vyrai, privalome siekti suvokti, kaip mūsų žmonos mąsto, kokie yra jų poreikiai ir kaip jos nori, kad mes tuos poreikius patenkintume. Paprastai tariant, reikia pažinti savo žmoną. Kaip jūs pažįstate žmogų? Pirmiausiai klausinėjate, tiriate. Bet tam reikia vieno įgūdžio - išklausyti.

Kaip žmona gali pasakyti vyrui: „Myliu tave"

Dažna žmona turi daug ko išmokti, bandydama įveikti sudėtingą užduotį - mylėti vyrą ir jį suprasti. Vyrai tikrai nėra atvira knyga ir suprasti jų veiksmus, emocijas ar žodžius nėra lengva. Tad tvirtų santykių kūrimas yra daugiau menas nei mokslas.

Laiško efeziečiams 5 skyriaus 22-24 eilutės nesusilaukia daug dėmesio šiomis dienomis. Bet tai ignoruodami mes griauname santuokas. Turbūt geriausias būdas apibūdinti paklusnumą yra apibrėžti, kas nėra paklusnumas. Tai nėra pažeminimas, intelektinė savižudybė, pasyvumas ar tylėjimas. Paklusnumas - tai savanoriškas kito lyderystės pripažinimas.   

Visgi paklusnumas nėra pagrindinis dalykas. Dar kartą paskaitykime: žmona tegerbia savo vyrą (Ef 5, 33). Dievas ragina žmonas gerbti savo vyrus. Kodėl? Nes pagarba yra svarbi vyrams. Paklusnumas tėra priemonė tikslui pasiekti.

Tarnaujanti žmona gerbia. Pagarba yra dovana, kurią galite dovanoti savo vyrui, net jei jis netobulas ar netikintis. Pagarba yra būtina, jei norite sveikos santuokos.

Ką daryti, jei nejaučiate pagarbos savo vyrui? Pirmiausiai, perskaitykite Laiško filipiečiams 4 skyriaus 8 eilutę. Tada pasakykite jam ir kitiems, kur jis yra pranašesnis. Dėkokite Dievui už tai, ką jūsų vyras turi gero. Už situaciją namuose prieš Dievą turės atsiskaityti jūsų vyras, tad gerbkite šią atsakingą poziciją. Mes visi esame pašaukti paklusti Kristaus viešpatystei. Tad gerbdami tuos, kuriems esame pavaldūs, mes gerbiame ir garbiname visagalį Viešpatį.  

Vyrams labai reikšmingas pasitikėjimas. Kai žmona drąsina vyrą ir seka juo kaip savo lyderiu, pasitikėjimas tampa stipriu meilės įrodymu, sakančiu: „Aš tikiu tavimi." Pasitikėti bus lengviau, jei mąstysite apie stipriąsias vyro puses. Surašykite dešimt geriausių vyro sprendimų ir dėkokite už juos Dievui.  

 Dievas pašaukė vyrus vadovauti. O kas, jei jūs nesutinkate su savo vyro sprendimais ir kryptimis? Kalbėkitės, išsakykite savo pastebėjimus. Kiekvienas išmintingas lyderis, tarsi treneris, sieks išnaudoti stipriąsias savo komandos puses, ypač savo pirmąjį asistentą.

Dar vienas efektyvus įrankis parodyti meilę savo vyrui yra palaikymas. Kiekvienam vyrui patinka, kai jo žmona ne tik juo tiki ir nori, kad jam sektųsi, bet ir padeda jam to siekti. Vyras jaučiasi mylimas, kai žmona sako: „Kur tu eisi ir ką darysi, aš būsiu su tavimi. Gali manim pasikliaut".

Bet čia turiu įspėti, kad tarp palaikymo ir motiniškos globos yra labai nežymi riba. Vyrams patinka jausti paramą, bet neprašyta pagalba dažnai juos atstumia. Jei žmona per dažnai kišasi, vyras mano, jog juo nepasitiki.

Tarnaujanti žmona priima. Pripažinimo šaltinis - besąlygiška meilė. Žmona tuokiasi nuoširdžiai prisiekdama mylėti savo vyrą „ir geru, ir blogu metu, kol mirtis mus išskirs", bet įsivaizduoja, kad iki mirties ji turės daug laiko patobulinti savo mylimąjį. Tačiau bandydama jį „pataisyti", ji sulaukia pasipriešinimo ar net pykčio.

 Ar tai reiškia, kad žmona niekada neturi užsiminti apie rūpesčius, baimes ar ką nors savo vyrui pasiūlyti? Paklusnumas nėra tylėjimas. Svarbiausia yra bendrauti, o ne priekabiauti. Pasidalinkite savo idėjomis, rūpesčiais, baimėmis ir lūkesčiais, tačiau po to visa tai palikite. Duokite galimybę Dievui veikti, o vyrui - laiko pasikeisti. Jei šeimoje vyrauja supratimas, priėmimas ir yra abipusis ryšys, tikėtina, kad vienas kitą išgirsite. 

Štai formulė, kaip tapti geriausia mylimąja: žavėtis, vertinti ir mylėti. Vyrus labai jaudina pagyrimai. Tad, žmonos, niekada nesiliaukite žavėtis savo vyrais.  

Beje, atminkite, kad vyrus labiau nei moteris traukia išorė. Kai moteris stengiasi puikiai atrodyti, vyrai tai suvokia kaip meilės išraišką.

Taigi pradėkite mylėti vienas kitą, tačiau visad prisiminkite: jūs esate sukurti skirtingi.

http://www.moody.com/

vertė Asta Glinskaitė

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found