Žaidimai su kūdikiu 1 m.

1901-12-13
Pirmojo gimtadienio žaidimėliai, arba kaip bendrauti su 9-12 mėnesių vaiku.

Šeimų klubo ,,Mama, tėtis ir aš” vadovas, gydytojas Romualdas Šemeta skatina kuo daugiau bendrauti su vaiku pirmaisiais metais. Ir jei iš pradžių tie žaidimai labai paprasti, tai pasitinkant pirmąjį gimtadienį jūsų vaikutis jau gali atlikti gana sudėtingas užduotis.

Judanti pirštinė

Atsisėskite ant grindų priešais vaiką. Ant vienos rankos užsimaukite darbinę pirštinę ir pajudinkite visus pirštus iš karto, paskui po vieną. Po to užmaukite pirštinę ant vaiko rankutės. Žiūrėkite, ar vaikas mokės pakartoti tą patį. Tęskite žaidimą toliau: vieną pirštinę užmaukite ant vaiko rankutės, kitą ant savosios. Tegul pirštinės pasisveikina, pirštai susiliečia, apkabina vienas kitą ir t.t.

Maudynės su kempinėlėmis

Maudytis bus smagiau, jei į vonią primesite kempinių, kurių galima nusipirkti įvairiausių spalvų ir dydžių: gyvūnėlių, geometrinių figūrų, uogų, grybų formos. Ištraukite vieną kempinę ir nuspauskite. Duokite vaikui, kad jis vėl panardintų. Paskui pasikeiskite vaidmenimis. Tegul mažylis išžvejoja kempinėlę ir nugręžia vandenį.

Kas tunelio gale?
Neišmeskite didelės kartoninės dėžės, kuri liko nuo naujo televizoriaus ar garų surinktuvo. Nuplėškite dėžės dugną ir dangtį, kad liktų tik šonai, paverskite dėžę ant grindų. Viename ,,tunelio” gale pastatykite mėgstamą vaiko žaisliuką. Tegul vaikutis ropoja tuneliu pasiimti meškučio. Toks paprastas žaidimėlis moko vaiką koordinuoti kūno judesius, kad pro tunelį pratilptų galva ir pečiai.

Pilis iš atliekų .
Kasdien virtuvėje lieka daug tuščios taros: kartoninių kiaušinių dėklų, sulčių pakelių, pieno indelių. Parodykite vaikui, kaip juos galima dėti vieną ant kito. Vaikas pats patirs, kaip svarbu derinti dėžučių dydį, kad jos išlaikytų pusiausvyrą, nenugriūtų. Iš tuščių sulčių pakelių galima statyti ne tik bokštą, bet ir tiltą žaislinėms mašinytėms, tunelį ir t.t.

Šalti produktai
Jei su vaiku keliaujate į maisto parduotuvę, įtraukite ir jį į pirkimo procesą. Prieš dėdami pirkinius į krepšį duokite pačiupinėti, kurie iš jų šalti. (Sviestas, žuvies piršteliai, limonadas iš šaldytuvo ir t.t.) Namie irgi tegul vaikas padeda iškrauti pirkinius. Jis mielai rūšiuos, kuriuos produktus dėti į šaldytuvą, o kuriuos, ,,šiltuosius” (makaronus, duoną, sausainius), į kitą vietą.

Segtukų dėžė
Šiam žaidimui reikės didesnės kartoninės dėžės ir visų, kiek tik yra namuose, segtukų skalbiniams. Atsistokite per gerą žingsnį nuo dėžės. Padavinėkite po vieną segtuką mažyliui, kad jis taikytų įmesti. Jei pataikė – negailėkite pagyrimų. Geriausia žaisti kambaryje, kuriame yra minkšta danga, kilimas. Tada nukritę pro šalį segtukai ne taip garsiai kaukšės į grindis.

Rask batui porą
Surikiuokite į eilę kelias poras batų. Tam ypač tiks spalvoti lengvi mamos, broliukų ir sesučių bateliai. (Sunkūs tėčio batai – tik iš bėdos). Paimkite iš rikiuotės vieną batą, kuris išsiskiria spalva ar detalėmis ir padėkite prie vaiko. Tegul jis randa porą. Jei iš pradžių sekasi sunkiai, atkreipkite dėmesį į kokią nors bato savybę, pavyzdžiui, aukštą kulniuką ar blizgantį dirželį.

Dabar jau trys
Atsisėskite ant grindų priešais vaiką. Duokite jam nedidelį, saujoje telpantį žaisliuką. Po kiek laiko tieskite jam antrą žaisliuką. Dabar abi vaiko rankytės užimtos. Tad kaip mažylis pasielgs su trečiu žaisliuku, kurį jam siūlote. Iš pradžių vaiko reakcija būna tokia: jis bando abiem pilnais delniukais suspausti ir trečią žaislą. Paskui susiprotėja, kad vieną žaislą iš rankytės reikia išmesti, o į jo vietą paimti naują. Įdomu stebėti, kaip vaikas randa išeitį iš padėties.

Komentarai

Į viršų Į viršų