„Šeimoms LT” tinklaraštis

 

Kaip atpažinti "savus"

2015 05 18

Pajutau, kad vairuoju kažkaip kitaip...  Pradėjau stebėti save, ir tikrai, - vairuodama nebeviršiju greičio! O dar neseniai draugės cypdavo, sėdėdamos mano automobilyje. Taip linksma  –  žvyrkeliu dardi per duobes, o jų net nejauti...

Tačiau visai kitaip atrodo pasaulis, kai... nebespaudi greičio pedalo mirksint geltonam šviesoforo signalui. Tuomet kelyje patiriu daug malonių akimirkų: pakeltų padėkai vairuotojų rankų, pamojavimo ar šypsenos. Taip, šypsenos! Beprotiškai malonu! Toks nepakartojamas jausmas – pirmas akių susidūrimas ir... šypsena. Neįprasta Lietuvoje, tačiau nuostabu!

Vakar stovėdama eilėje stebėjau nemandagų, atšiaurų elgesį. Atsidarius naujai kasai, norėjau sprukti prie jos kuo greičiau, nes stovėjau arčiausiai, tačiau pirmiausia pasiūliau tai padaryti pagyvenusiam vyriškiui, kuris stovėjo prieš mane. Šis nežymiai šyptelėjo ir atsisakydamas pasiūlymo užleido vietą man. Gimė šiltumo, artumo ir dėkingumo jausmas, o paskui pamaniau:  “savas”. O, kiek daug „savų“ pradedu pastebėti, kai nebeskubu! Galiu įžvelgti net jų ypatingus bruožus: komunikabilumą, jautrumą, lankstumą, prisitaikymą, gerumą, malonumą, švelnumą. “Savu” vadinčiau tą, kuriuo galiu pasitikėti. Juk pasitikėjimas yra esminis sveikų santykių bruožas.

Pagalvojau, kad gal dažniau pamėginsiu vairuoti atidžiau ir parduotuvėje apsipirkinėti lėčiau. Nuo šiol, būdama tarp žmonių, visada žaisiu žaidimą: ieškosiu „savų“. O gal pažaiskime drauge? „Savus“ labai greitai atskirsite iš jų malonaus elgesio. Ir mane taip pat galite nesunkiai atpažinti, - kai pamatysite nepažįstamą moterį, besišypsančią JUMS, greičiausiai tai būsiu aš, Nida. O jeigu ne, tai žinokite, kad tai kitas „savas“ žmogus.  Grąžinkite jam tai, ką gavote iš jo!

Nuo šiol kiekviena maloni smulkmena, kiekvienas mirktelėjimas ir užjaučiantis žvilgsnis bus mūsų slaptas sutartinis ženklas! Ženklas, kuris reiškia, kad kažkas mane pastebi ir kad esu kažkam svarbi, esu vertinga. Juk esame vaikai, kilę iš Dangaus. Taigi, stebėkite tai, kas vyksta aplink.

Gal tuomet pavasaris nepraeis nepastebėtas, vasara atrodys ne tokia karšta, o lietingos rudens dienos pasirodys daug turtingesnės nei  atrodo iš pirmo žvilgsnio... Tik tuomet ateis laikas gėrėtis ir mėgautis gyvenimu, kai sustosiu ir suvoksiu, KAS iš tiesų vyksta manyje ir aplink mane. Čia ir dabar...

 

Komentarai

Į viršų Į viršų