ŠEIMOS SANTYKIŲ GRUPĖ

Nuo 2024 m. rugsėjo mėn. darbą pradeda trumpalaikė psichoterapinė grupė, skirta šeimos santykiams gerinti. Registracija čia: https://forms.gle/XeSCze2TVBePGzB4A

Apie ką grupė?  Anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus šeimos santykiuose atsiduria aklavietėje. Pasiteisinimas, -  „visos ligos nuo nervų“, -  negalioja; svarbu suprasti  „iš kur tie nervai“? O „nervai“ neretai slepiasi tarpasmeniniuose santykiuose: šeimoje, darbe, draugystėse. Gyvename vien su teiginiais be išeities: „nežinau ko griebtis, jau viską išbandžiau“, „mano vaikai visiškai nevaldomi“, „pavargstu nuolat jo laukti“, „ji mane dusina savo laukimu ir kontrole“, „nebegaliu pakelti tokios atmosferos  namuose“, „nebeturiu jėgų“, “ ji nuolat mane kaltina“, „jis ir vėl prie TV“ , „nebeturiu jėgų tęsti santykių“ – pažįstamos mintys?

Tai yra kasdieninis pakentėjimas, kitaip sakant tai kančia, kuri veda į aklavietę, kančia. kuri neturi prasmės. Ji ėda Tave iš vidaus, kaupiasi neapykanta sutuoktiniui ir begalinis paskolos jausmas.Tai išvengti tokio tipo kančios?

Mokytis gyventi kitaip, - iš naujo atsirinkti ribas, persijoti jausmus ir senas emocines skolas sutuoktiniui ar vaikui. Diskutuosime apie perdėtą globą ir neatsakingumą, apie vaikus ir jų reikalingumo šeimai jausmą, apie poroje dingusią aistrą, apie santykius, kurie svyruoja nuo artumo iki susvetimėjimo, nuo empatiškumo iki nesupratimo, nuo švelnumo iki agresijos, nuo pažeidžiamumo iki uždarumo.  Apie tai kur mes pametame save ir kur atrandame, apie likimą ir pasirinkimą, vis dar turimus resursus ir jų apribojimus. Būtent šioje  grupėje praktikuosime laivę būti savimi. 

Kaip dirba grupė?  Tarpasmeninių sąveikų pagalba „čia ir dabar“ grupės dalyviai atranda savo ir kitų stereotipinius elgesio modelius. Gyvoje ir ne visada lengvoje diskusijoje mokomės kurti santykius su kitais, su savimi ir pasauliu. Naujus santykius čia ir dabar.  Juk pačias sunkiausias traumas patiriame artimuose santykiuose (su tėvais, su vyrais, su žmonomis ir pan.)  Todėl artimuose santykiuose su žmonėmis  jos ir yra gydomos, - čia į pagalbą ateina grupė ir jos santykiai. Pats grupės procesas  padeda surasti savyje naujų resursų ir jėgų mokytis gyventi iš naujo. Dėka intensyvių grupinių sąveikų  formuojasi įprastas gyvenimiškas “mikro modelis”. Rezultate “čia ir dabar” išgyvenama daugybė asmeninių atradimų ir situacijų, santykių su dalyviais, kurios reiškiasi gyvenime įprastais elgesio modeliais, sunkumais ir problemomis. Būtent tai suteikia galimybę tiesiog “čia ir dabar” tyrinėti savo reakcijas, analizuoti santykį,  surasti  klaidas ir savo atsakomybę. Grupės procesai padeda pamatyti savo indėlį kančioje, kuri neturi prasmės ir santykiuose, kurie klostosi ne taip kaip noriu. Saugioje aplinkoje galiu išbandyti save naują, kitokį, dar nepažintą sau.

Kam skirta?  Grupė skirta tėvams auginantiems paauglius ar sunkius vaikus, nuolat besivaidijančioms sutuoktinių poroms, dvasingumo beieškantiems, trokštantiems daugiau aistros santykiuose, vienišiems žmonėms su didžiule gyvenime atsakomybe ar sugyventiniams, kurie neapsisprendžia ar gyvenimas pakeliui, bei kiekvienam, kuris tiesiog NORI laimingai GYVENTI.

Kaip patekti?  Grupėje gali dalyvauti ne daugiau nei 12 žmonių. Atranka į grupę vyks vasaros metu. Būtinas asmeninis susitikimas. Registruotis atrankai: BŪTINA užpildyti registracijos formą.

Kur? Grupės darbo vieta tikslinama pagal užsiregistravusių gyvenamą vietą.

Kada? Grupinis darbas vyks nuo rudens iki vasaros su trumpom atostogom. Mėnesio kaina 120 eur.

Grupę veda:  Sertifikuota Egzistencinės ir humanistinės psichologijos sertifikuota grupės terapeutė Nida Matiukienė

Kvalifikacija: Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas (HEPI) - grupinės psichoterapijos programa, VDU- Sveikatos psichologija; Mykolo Riomerio Universitetas - psichologija; 

Asmeniniai projektai: ikimokyklinukų mamų ugdymas 2002-2018 m.,  knyga  „Motinystės paslaptys“, pagalba šeimoms: Šeimų universitetas ir  www.seimoms.lt projektai 2005-2018 m.
Karjeros konsultacijos - Asmenybės ir profesinės ugdymo strategijos (APUS) VšĮ direktorė.  

Tel. pasiteiravimui: 8 685 25563 (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB -  Nida Matiukienė)

 

Komentarai

Į viršų Į viršų