T-GRUPĖ JAUNIMUI

2023-01-17

APIE TAPIMĄ ASMENIU

Kodėl grupė apie ASMENĮ? Kai prašauni su karjera eksperimentuodamas, dar nežinai, kad reikėjo  galvoti širdimi. Prasilenki su pačiu savimi nesigilindamas į save, į savo giluminius troškimus. Dirbi ir mokaisi ilgus metus ir vis nerandi savęs nei karjeroje, nei pasiekimuose. Kodėl? Nes bandai kopijuoti kitus ir vaikščioti kitų keliais mėgdžiodamas kitų sėkmę. Bandai surasti savo laimę prisitaikydamas ir modeliuodamas kitų gyvenimo būdą. Tai neveikia! Nes Tavo, kaip asmens užduotis, yra tapti tuo, kuo gali tapti tik TU.

Teisinga suaugystės pradžia yra pradėti nuo savęs, nuo atsigręžimo į save, į savo troškimus, į savo būties būdą pasaulyje. Į šiuos klausimus žmogus atsako savo gyvenimu, nes viso gyvenimo kelias – tai kelias į save.

Apie ką grupė? Karjera ir laisvė – madingi žodžiai. O kas už jų? Ar privalai kažką kopijuoti kad būtum sėkmingas? Kieno kopija nori būti? Kas Tavo idealas? Ko sieki ir kiek už tai sumokėsi? Ką paaukosi pasirinkdamas vieną ar kitą kelią? O kas bus su Tavo laisve siekiant karjeros? Kaip išlikti stipriam darbo rinkoje ir labiau pasitikėti savimi? Apie tai kaip pasirinkimai skamba Tavo gyvenime ir ką tu atsakai galimybėms?

Apie Tavo laisvę ir pasirinkimus.  Apie pasitikėjimą savimi ir atstūmimo jausmą. Apie perdėtą atsakomybės jausmą ir neatsakingumą. Apie tai kiek laisvai renkiesi partnerius ar tik „spaudžia poreikis“? Trokšti artumo, bet slopini šį jausmą. Kodėl? Ar lytiškumas ir yra seksualumas? Ką Tau duoda santykiai ir ką atima? Kur  pameti save artimuose santykiuose ir kur surandi? Ką reiškia laisvė būti savimi?

Kam tinka? Subalansuoti gyvenimo reikalavimus yra milžiniška užduotis šiame laikmetyje. Į grupę kviečiami tie, kas trokšta pilnaverčio, harmoningo gyvenimo: teisingai pasirinkti karjerą, suderinti darbą ir poros santykius, rasti savo gyvenimo meilę, rasti laiko hobiui ir poilsiui, pasinerti į savo mėgstamą veiklą ir nesugriauti santykių. Atsikratyti  beprasmybės gyvenime jausmo, tuštumos ir išsiaiškinti savyje. Tiems, kurie  nori pasijusti gyvais savo viduje, surasti savyje atramą ir laikytis jos pasitikint savimi. Tiems, kas nori suprasti savo būdą būti pasaulyje ir statyti savo gyvenimą pripildant jį prasmės. 

Kaip dirba grupė? Grupė – tai trumpas laiko tarpas, kur dėka intensyvių procesų vykstančių grupėje, formuojamas mikro modelis, įprastas dalyvių kasdieniniam gyvenimui. Dėka dalyvių tarpasmeninių sąveikų ir sąveikų su terapeutu išgyvenama daugybė asmeninių įvykių ir situacijų, kuriose reiškiasi įprastos gyvenime problemos ir sunkumai.  „Čia ir dabar“ kontekstas leidžia analizuoti savo elgesį ir mokytis naujos patirties. Tarpasmeninėse sąveikose aptinkame savo mąstymo klaidas, savo indėlį asmeniniame negatyvume, kuris ir trukdo labiau pasitikėti savimi,  siekti tai ko norisi ir pradėti gyventi kitaip.

Gyvame, bet ne visada lengvame bendravime mokomės pasitikėti savimi, reikšti save, savo negatyvius jausmus kitam, kurti santykius, atpažinti manipuliacijas, paslėptą agresiją ar giliai užspaustą troškimą. Kiekvienam reikalingas veidrodis, kad pažintų savo slaptas vietas, kurių  nematome savyje be kito. Kitaip jos dalyvaus gyvenime mums nenorint ir pasirodys būtent tada, kai visai nereikia.

Kad išmoktum gyventi pilnavertišką gyvenimą,  turi praeiti savo kelią ir procesą, kurį privaloma įsisąmoninti priimant savo unikalumą, laisvę, netobulumą ir apribojimus. Daryti įtaką ten kur gali ir atpažinti realybę kuri yra, remtis tik į save be baimės, be perfekcionizmo reikalavimų. Talentų yra daugybė, tačiau kai kas yra daugiau nei talentas, tai – TU. Kai visas pasaulis Tau atviras ir galimybės Tau po kojomis, MAN įdomu TIK viena: KAS TU ESI ir ar galiu Tavimi pasitikėti?

Kada ir kiek? Grupinis darbas vyks nuo kovo 6 d. iki gegužės 29 d., pirmadieniais, 18.00 iki 19,30 val., Akademijos 4-321. Vilnius. Dalyvavimo grupėje kaina už mėnesį - 80 eur.

Atranka į grupę vasario mėn. Pareiškimai dalyvauti grupėje priimami pagal formą palengvinimui. Būtinas asmeninis susitikimas prieš prasidedant grupei (konsultacijos kaina 25 eur). Terapinės grupės darbo laikotarpis kovas – gegužė. Grupė gali priimti ne daugiau 10-12 dalyvių.

Grupę veda: Egzistencinės ir humanistinės psichologijos terapeutė Nida Matiukienė

Kvalifikacija: Mykolo Riomerio Universitetas, psichologija; VDU, sveikatos psichologija; Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas (HEPI), grupinės psichoterapijos programa.

Tel. pasiteiravimui: 8 685 25563 (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB -  Nida Matiukienė)

 _____________________________________________________________

Egzistencinė ir humanistinė terapija – viena iš moderniausių ir sparčiai besivystančių psichoterapinių mokyklų. Pagrindinis orientyras – žmogaus gyvenimo visuma. Egzistencinė terapija kviečia  išeiti iš uždaro savianalizės rato ir nustoti ieškoti priežasčių savo sunkumuose.  Asmenybės transformacija yra pastebima analizuojant procesą, kuris vyksta grupėje „čia ir dabar“.

Jaunystės – tai laikas, kai visas pasaulis Tau atviras. Tačiau ar tapsi priimantis save ir atviras pats sau, kad galėtum priimti gyvenimo galimybes?

Kad išmoktum gyventi pilnavertišką gyvenimą, turi praeiti savo kelią (procesą), kurį privaloma įsisąmoninti priimant savo unikalumą, laisvę ir netobulumą. Išmokti daryti įtaką ten kur gali daryti, parodyti savo tvirtumą ir konfrontuoti, kai tam yra galimybės, tačiau  atpažinti realybę ir apribojimus, kurie atsiranda gyvenime.

Mokytis išgryninti neužtikrintumą ir nerimą, pasitikėti savimi ir gyvenimu, prisiimti savo atsakomybę už savo pasirinktą gyvenimo kelią, - visa tai apie TAPIMĄ ASMENIU.

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found