MOTINYSTĖS PSICHOLOGIJA

Savęs kaip mamos suvokimas apima daugelį dimencijų: jausmai, susijusię su nėštumu pasiruošimas motinystei, gebėjimas prižiūrėti vaiką ir tenkinti jo poreikius, bendri gebėjimai, vaiko priėmimas, tikėtinas santykis su vaiku ir kt.  Mažai žinoma apie motinos savigarbos ugdymą, kuris lemia moters pasitikėjimą savimi.

Lietuvos žiniasklaidoje ignoruojamos motinystę lydinčios problemos, nekalbama apie motiną kaip asmenybę, t.y. dažniausiai neminima nei jos profesija, nei tautybė, nei pomėgiai ar kitos savybės, būdingos kiekvienai savarankiškai asmenybei.

Nerašoma apie su motinyste susijusia prievarta, manipuliavimą, blogą fizinę ar psichinę savijautą, teigiama, kad jokių psichologinių problemų neturėtų iškilti, jei moteris gerai atliktų savo vaidmenį, būtų „gera motina“. Žurnaluose motinystė vaizduojama tradiciškai, pabrėžiant pasiaukojimą, pilnatvę ir nutylint sudėtingesnes problemas, patologizuojant neigiamas patirtis ir emocijas. Specialistų pasisakymuose taip pat dominuoja panašus požiūris, taigi, gilesnių problemų analizės trūkumas stumia moteris į vienišumą, izoliaciją, užsidarymą ir savigraužą, nes „tik jos vienos kaltos,  kad neatitinka geros motinos standartų“.

Tėvo vaidmuo vaiko auginime pristatomas kaip epizodiškas, šalutinis, o aktyvesnis tėvas pristatomas kaip egzotika. Motina laikoma svarbiausia vaiko augintoja, tarpininke tarp vaiko ir visuomenės.

Vienas ryškiausių populiariosios žiniasklaidos tekstų apie motinystę bruožas – kontrastas tarp dėmesio kūdikiui ir nedėmesio motinai, - „Motinystė garbstoma kaip aukščiausias moterų gyvenimo fizinis ir emocinis pasiekimas, tačiau tapusios motinomis, moterys atranda, jog kasdieniniai vaiko priežiūros rūpesčiai yra socialiai nuvertinti ir pažeminti iki individualaus namų ūkio rūpesčių".

25 metų motinystės patirtis, auginant 3 vaikus, įgalino mane kelti sunkias temas iš kurių, manau, svarbiausios, - motinystėje patiriamas stresas ir jo pasekmės,  "stipri moteris", vaiko auklėjimo stiliai, vaikų sveikata, didžiosios moters transformacijos raidos požiūriu, bei kūno teologija, - motinystė ir seksualumas.

Terapinėje grupėje bus liečiami šie ir kiti Jums aktualūs klausimai. Kviečiu sudėti savo motinystės išgyvenimus į prasmingą viziją, kuri įkvėps, kai pavargsi, palaikys, kai bus sunku, padrąsins kai patirsi spaudimą ir sustiprins nelengvame motinystės kelyje.Tegul šis įkvėpimas tampa Tavo kelrode žvaigžde Tavo motinystės kelyje!

Grupės metu įsisąmoninsime savo ir kitų lūkesčius, atversime savo jausmus, ieškosime kur slepiasi motinų baimė, pyktis ir kiti jausmai, kreipsime dėmesį į tarpusavio santykius.

Terapinė grupė planuojama kartą per savaitę NUOTOLIU. Grupę vesiu aš, Nida Matiukienė, sertifikuota Egzistencinės ir humanistinės krypties grupės terapeutė, psichologė.

Užsirašyti asmeninei konsultacijai +370 685 25563. Konsultuoju: Akademijos 4-321, Vilnius (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB) 

 

 

Komentarai

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found