PSICHOTERAPINĖ GRUPĖ

Apie ką grupė?  Grupė yra apie laivę būti savimi santykiuose, apie perdėtą globą ir neatsakingumą, apie darbinius santykius, reikalingumo šeimai jausmą, apie poroje dingusią aistrą.  Apie santykius, kurie svyruoja nuo artumo iki susvetimėjimo, nuo empatiškumo iki nesupratimo, - nuo švelnumo iki agresijos, nuo pažeidžiamumo iki uždarumo. Apie tai kur mes pametame save ir kur atrandame, apie likimą ir pasirinkimą, resursus ir apribojimus.

Grupė padės suvokti kur pametame savo laisvę, įsipareigodami kitam. Jei nepatinka tokie santykiai, - kokių santykių aš trokštu? Kur baigiasi mano laisvė ar visgi ji neturi ribų?  

Atsisakymas kalbėtis priveda prie savižudybės, kuomet asmuo lieka vienas su savo kančia. Kaip galima to išvengti? Nuovargis nuo konfliktų, nesusipratimų, baimės, vienišumo ir nerimo, beprasmiškumo santykiuose veda į neteisingus sprendimus.   Juk geriausi santykiai - tai santykiai,  kuriuose esu laisvas ir galiu būti savimi. Kaip to pasiekti?

Čia didelę pagalbą suteikia tavo paties veidrodis – grupės dalyvių grįžtamasis ryšys.

Į grupę kviečiami  tie, kurie siekia daugiau harmonijos santykiuose, tačiau santykiai užstringa elgesio stereotipuose.  Grupėje tyrinėsime kaip uždarumas griauna santykius, o atvirumas statydina. Į grupę kviečiami tie, kurie nori pakeisti savo buvimo būdą su kitu artimame santykyje ir nori gyventi pilnavertį gyvenimą.

Kaip dirba grupė? Grupės dalyviai atranda savo ir kitų stereotipinius elgesio modelius tarpasmeninių sąveikų pagalba čia ir dabar. Gyvoje ir ne visada lengvoje diskusijoje mokomės kurti santykius su kitais, su priešinga lytimi, su savimi ir pasauliu. Naujus santykius kitaip, santykius čia ir dabar.  Juk pačias sunkiausias traumas patiriame artimuose santykiuose (su tėvais, su vyrais, su žmonomis ir pan.) Ten, artimuose santykiuose su žmonėmis  jas reikia ir gydyti. Čia į pagalbą ateina grupė ir jos santykiai. Tokiu būdu grupės procesas  padeda surasti savyje naujų resursų ir jėgų mokytis gyventi iš naujo.

Dėka intensyvių grupinių procesų  formuojasi įprastas gyvenimiškas “mikro modelis”. Rezultate “čia ir dabar” išgyvenama daugybė asmeninių atradimų ir situacijų, santykių su dalyviais, kurios reiškiasi gyvenime įprastais elgesio modeliais, sunkumais, problemomis. Būtent tai suteikia galimybę tiesiog “čia ir dabar” tyrinėti savo reakcijas, analizuoti santykį,  surasti  klaidas ir savo atsakomybę, savo indėlį nelaimingume, kad santykiai klostosi ne taip kaip noriu.  Saugioje aplinkoje galiu išbandyti save naują, kitokį, nepažintą sau.

Kam skirta? Grupė skirta tėvams auginantiems paauglius ar sunkius vaikus, sutuoktinių poroms, kartų konfliktus patiriantiems ir sugyventiniams, kurie neapsisprendžia ar gyvenimas pakeliui. Grupė padės suvokti kur pametame savo laisvę, įsipareigodami kitam? Jei nepatinka tokie santykiai, - kokie santykiai mums tinka? Kur baigiasi mano laisvė ar visgi ji neturi ribų?  

Į grupę kviečiami  tie, kurie  nori daugiau harmonijos santykiuose, tačiau negali pasiekti, nes santykiai užstringa elgesio stereotipuose. Tyrinėsime kaip uždarumas griauna santykius, o atvirumas statydina. Atsisakymas kalbėtis priveda prie savižudybių, - kaip galima to išvengti. Į grupę kviečiami tie, kurie nori pakeisti savo buvimo būdą su kitu artimame santykyje. Nori statydinti pilnavertiškus santykius. Pavargo nuo konfliktų, nesusipratimų, baimės, vienišumo ir nerimo, beprasmiškumo santykiuose ir nori pradėti tiesiog gyventi.

 Juk geriausi santykiai - tai santykiai,  kuriuose esu laisvas ir galiu būti savimi. Kaip to pasiekti?

Kada? Grupinis darbas vyks nuo rudens iki vasaros pradžios. Vieno mėnesio užsiėmimų kaina 120 eur.

Kaip patekti? Grupėje gali dalyvauti ne daugiau nei 12 žmonių. Registuotis atrankai: BŪTINA užpildyti registracijos formą.

Kur? Grupės darbo vieta Akademijos 4, Vilnius (arba kitur).

Grupę veda: Psichologė, sertifikuota Egzistencinės ir humanistinės psichologijos terapeutė,  Nida Matiukienė

Kvalifikacija: Mykolo Riomerio Universitetas, psichologija; VDU, Medicinos psichologija, Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas (HEPI,) grupinės psichoterapijos programa.

Tel pasiteiravimui: grupės terapeutė, Nida Matiukienė tel.: 8 685 25563 (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB)

REGISTRACIJA Į GRUPĘ :https://forms.gle/XeSCze2TVBePGzB4A

Į viršų Į viršų