PSICHOTERAPINĖ GRUPĖ

Po vasaros atostogų, rugsėjo 12 d., ketvirtadieniais 18.30  - 19.30 val. darbą pradeda ilgalaikė psichoterapinė grupė, skirta šeimos santykiams atnaujinti. (Spalis-Birželis)

Apie ką grupė? Anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus atsiduria aklavietėje. Pasiteisinimas „Visos ligos nuo nervų“ negalioja. Iš kur tie nervai? O nervai santykiuose. Gyvename  vien su teiginiais be išeities: „Pavargstu nuolat jo laukti“, „Ji mane dusina savo laukimu ir kontrole“, „Nesijaučiu laisvas įsipareigojęs santykiuose“, „Ji nuolat mane kaltina“,“ Sunku auklėti paauglius, bet turiu ištverti“, „Jis visada taip elgiasi“, „Negaliu žiūrėti kaip jis vėl sėdasi prie TV“ ...

 Tačiau kasdieninė kančia ėda tave iš vidaus – KAIP GYVENTI be kančios? Ką Tu atsakai?

Grupė yra apie laivę būti savimi santykiuose, apie perdėtą globą ir neatsakingumą, apie vaikus ir jų reikalingumo šeimai jausmą, apie poroje dingusią aistrą.  Apie santykius, kurie svyruoja nuo artumo iki susvetimėjimo, nuo empatiškumo iki nesupratimo, nuo švelnumo iki agresijos, nuo pažeidžiamumo iki uždarumo. Apie tai kur mes pametame save ir kur atrandame, apie likimą ir pasirinkimą, resursus ir apribojimus.

Kaip dirba grupė? Grupės dalyviai atranda savo ir kitų stereotipinius elgesio modelius tarpasmeninių sąveikų pagalba čia ir dabar. Gyvoje ir ne visada lengvoje diskusijoje mokomės kurti santykius su kitais, su priešinga lytimi, su savimi ir pasauliu. Naujus santykius kitaip, santykius čia ir dabar.  Juk pačias sunkiausias traumas patiriame artimuose santykiuose (su tėvais, su vyrais, su žmonomis ir pan.) Ten, artimuose santykiuose su žmonėmis  jas reikia ir gydyti. Čia į pagalbą ateina grupė ir jos santykiai. Tokiu būdu grupės procesas  padeda surasti savyje naujų resursų ir jėgų mokytis gyventi iš naujo.

Dėka intensyvių grupinių procesų  formuojasi įprastas gyvenimiškas “mikro modelis”. Rezultate “čia ir dabar” išgyvenama daugybė asmeninių atradimų ir situacijų, santykių su dalyviais, kurios reiškiasi gyvenime įprastais elgesio modeliais, sunkumais, problemomis. Būtent tai suteikia galimybę tiesiog “čia ir dabar” tyrinėti savo reakcijas, analizuoti santykį,  surasti  klaidas ir savo atsakomybę, savo indėlį nelaimingume, kad santykiai klostosi ne taip kaip noriu.  Saugioje aplinkoje galiu išbandyti save naują, kitokį, nepažintą sau.

Kam skirta? Grupė skirta tėvams auginantiems paauglius ar sunkius vaikus, sutuoktinių poroms, kartų konfliktus patiriantiems ir sugyventiniams, kurie neapsisprendžia ar gyvenimas pakeliui. Grupė padės suvokti kur pametame savo laisvę, įsipareigodami kitam? Jei nepatinka tokie santykiai, - kokie santykiai mums tinka? Kur baigiasi mano laisvė ar visgi ji neturi ribų?  

Į grupę kviečiami  tie, kurie  nori daugiau harmonijos santykiuose, tačiau negali pasiekti, nes santykiai užstringa elgesio stereotipuose. Tyrinėsime kaip uždarumas griauna santykius, o atvirumas statydina. Atsisakymas kalbėtis priveda prie savižudybių, - kaip galima to išvengti. Į grupę kviečiami tie, kurie nori pakeisti savo buvimo būdą su kitu artimame santykyje. Nori statydinti pilnavertiškus santykius. Pavargo nuo konfliktų, nesusipratimų, baimės, vienišumo ir nerimo, beprasmiškumo santykiuose ir nori pradėti tiesiog gyventi.

 Juk geriausi santykiai - tai santykiai,  kuriuose esu laisvas ir galiu būti savimi. Kaip to pasiekti?

Kada? Grupinis darbas vyks nuo rugsėjo 12 d., ketvirtadieniais 18.30  - 19.30 val. Užsiėmimo kaina 15 eur.

Kaip patekti? Grupėje gali dalyvauti ne daugiau nei 10 žmonių. Atranka į grupę vyks vasaros laikotarpiu. Registuotis atrankai: BŪTINA užpildyti registracijos formą.

Kur? Grupės darbo vieta tikslinama užsiregistravusių patogumui.

Grupę veda: Egzistencinės ir humanistinės psichologijos terapeutė  Nida Matiukienė

Kvalifikacija: Mykolo Riomerio Universiteta, psichologija; Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas (HEPI,) grupinės psichoterapijos programa.

Asmeniniai projektai: ikimokyklinukų mamų ugdymas 2002-2018 m.,   knyga  „Motinystės paslaptys“,  Asmenybės ir profesinės ugdymo strategijos (APUS) VšĮ direktorė

Tel pasiteiravimui: grupės terapeutė, Nida Matiukienė tel.: 8 685 25563 (el.paštas: nida.matiukiene@gmail.com, WhatsApp, MSNG, FB)

 

Į viršų Į viršų
error: Wayfinder class not found